Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2021

Nemecko hlási najmenej nakazených za deväť mesiacov, plánuje zmierňovať pravidlá pre nosenie rúšokDenný počet prípadov nákazy koronavírusom v Nemecku klesol na najnižšiu úroveň za takmer deväť mesiacov.Zdieľať
virus_outbreak_germany_22579 be7535b1f0954fcbb697d01dd1966035 676x435 14.6.2021  - Denný počet prípadov nákazy koronavírusom v Nemecku klesol na najnižšiu úroveň za takmer deväť mesiacov.


Inštitút Roberta Kocha, ktorý pôsobí ako nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, v pondelok informoval, že za uplynulých 24 hodín v krajine odhalili len 549 nových infekcií.

Prvýkrát od 21. septembra minulého roka tak v Nemecku za jeden deň pribudlo menej ako tisíc nových nákaz.

Zmiernenie pravidiel


Počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Nemecku prudko klesá už niekoľko týždňov a preto v krajine začali diskusiu o možnosti zmiernenia pravidiel pre nosenie rúšok.

Minister zdravotníctva Jens Spahn pre médiá nemeckého vydavateľstva Funke povedal, že pravidlá by sa mali zmierňovať postupne a najprv by sa mala zrušiť povinnosť nosiť rúška v exteriéri.

Ochoreniu podľahlo 10 ľudí


Dodal, že od nosenia rúšok v interiéroch by sa mohlo upúšťať „pozvoľna" v oblastiach s veľmi malým výskytom infekcií a s vysokou mierou zaočkovanosti.

Ochoreniu COVID-19 za uplynulých 24 hodín podľahlo ďalších 10 obyvateľov Nemecka, čím celkový počet obetí pandémie v krajine stúpol na 89 844. Koronavírusom sa v Nemecku doteraz nakazilo viac ako 3,7 milióna ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko hlási najmenej nakazených za deväť mesiacov, plánuje zmierňovať pravidlá pre nosenie rúšok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
GLOBSEC 2021 je vďaka Vacuumlabs a jeho projektu Rýchlotest-Covid bezpečným miestom bez COVID-19
<< predchádzajúci článok
Izrael má novú vládu, premiér Naftali Bennett sľúbil zjednotenie národa či redukciu byrokracie

Nemecko hlási najmenej nakazených za deväť mesiacov, plánuje zmierňovať pravidlá pre nosenie rúšok - diskusné fórum čitateľov