Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2021

Izrael má novú vládu, premiér Naftali Bennett sľúbil zjednotenie národa či redukciu byrokracieNový izraelský premiér Naftali Bennett sľúbil zjednotenie národa, ktorý rozdelili štyriZdieľať
israel_politics_75808 b15bf62b623e4e819334cbdc1ce7e069 676x451 14.6.2021 (Webnoviny.sk) - Nový izraelský premiér Naftali Bennett sľúbil zjednotenie národa, ktorý rozdelili štyri parlamentné voľby v priebehu dvoch rokov.


Bennett uviedol, že jeho vláda bude „pracovať v záujme celého ľudu" a dodal, že prioritami budú reformy vzdelávania, zdravotníctva a redukcia byrokracie.

Tesná väčšina hlasov


Bezprecedentná koalícia strán pravicového nacionalistu získala dôveru izraelského parlamentu v nedeľňajšom hlasovaní. Schválili ju tesnou väčšinou hlasov, a to pomerom 60 : 59, pričom jeden poslanec sa zdržal hlasovania.

Bennett vo funkcii nahradil Benjamina Netanjahua, ktorý bol na čele izraelskej vlády 12 rokov. Informuje o tom portál bbc.com.

Premiérom dva roky


Bennett, ktorý je lídrom pravicovej strany Jamina, bude premiérom do septembra 2023 v rámci dohody o deľbe moci. Potom funkciu na ďalšie dva roky odovzdá Jairovi Lapidovi, predsedovi centristickej strany Ješ Atid.

Netanjahu, ktorý bol najdlhšie slúžiacim izraelským premiérom, zostáva šéfom pravicovej strany Likud a stane sa lídrom opozície.


Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael má novú vládu, premiér Naftali Bennett sľúbil zjednotenie národa či redukciu byrokracie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko hlási najmenej nakazených za deväť mesiacov, plánuje zmierňovať pravidlá pre nosenie rúšok
<< predchádzajúci článok
Anglicko uvoľní opatrenia až koncom júna, rastie počet prípadov nákazy indickým variantom koronavírusu

Izrael má novú vládu, premiér Naftali Bennett sľúbil zjednotenie národa či redukciu byrokracie - diskusné fórum čitateľov