Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2023

Nemecko porušuje princípy suverénnej rovnosti štátov, reaguje Poľsko na obvinenia s predajom víz pre migrantovPoľský minister zahraničia Zbigniew Rau obvinil Nemecko z toho, že sa pokúša zasahovať do vnútorných záležitostí jeho krajiny. Stalo sa tak po tom, čo nemecký kancelárZdieľať
serbia_poland_osce_01493 6fd83818d6434bc2861f3307203dd59e 676x458 25.9.2023 (SITA.sk) - Poľský minister zahraničia Zbigniew Rau obvinil Nemecko z toho, že sa pokúša zasahovať do vnútorných záležitostí jeho krajiny. Stalo sa tak po tom, čo nemecký kancelár Olaf Scholz povedal, že Varšava musí objasniť obvinenia, že poľské konzuláty v Afrike a Ázii predávali dočasné pracovné víza migrantom za tisícky dolárov.

Obmedzenie migrácie do Nemecka


Scholz, ktorého vláda čelí tlaku pre to, aby urobila viac pre obmedzenie migrácie do Nemecka, vyzval Poľsko na objasnenie situácie v sobotu. „Nechcem, aby sa ľudia len tak premávali z Poľska a aby sme potom diskutovali o azylovej politike,“ povedal Scholz podľa tlačovej agentúry dpa.

Rau na tieto vyjadrenia reagoval s tým, že „porušujú princípy suverénnej rovnosti štátov“. Na sociálnej sieti X, svojho času známej ako Twitter, vyzval Scholza, aby „rešpektoval suverenitu Poľska a zdržal sa vyhlásení, ktoré poškodzujú naše vzájomné vzťahy“.

Program vyvoláva mnoho otázok


Rau pritom sám čelí politickému tlaku, pretože spomenutý vízový program vychádzal z ministerstva zahraničia.

Program vyvoláva mnoho otázok smerujúcich voči vládnej strane Právo a spravodlivosť pred parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia 15. októbra.Poľská súkromná televízia TVN informovala, že v Ugande protestovali niektorí ľudia, ktorí tvrdia, že zaplatili tisícky dolárov, aby dostali poľské pracovné povolenia a víza, ale teraz sa proces zjavne zastavil. Poľské veľvyslanectvo v kenskom Nairobi čelí vyšetrovaniu poľských protikorupčných orgánov, tvrdí TVN.
Zdroj: SITA.sk - Nemecko porušuje princípy suverénnej rovnosti štátov, reaguje Poľsko na obvinenia s predajom víz pre migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OMV Slovensko rozvíja svoju stratégiu pre elektromobilitu
<< predchádzajúci článok
Mladíci na motorke blízko Hlohovca utekali pred policajtmi, skončili v kríkoch (video)