Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2023

Mladíci na motorke blízko Hlohovca utekali pred policajtmi, skončili v kríkoch (video)Motorku bez evidenčných čísel, ale s tromi mladými pasažiermi, si všimli v sobotu podvečer policajti na ceste medzi Hlohovcom a Dolným Trhovišťom. Výzvy policajtov na zastavenie vodič motorky nerešpektoval a ...Zdieľať
trnava 676x435 25.9.2023 (SITA.sk) - Motorku bez evidenčných čísel, ale s tromi mladými pasažiermi, si všimli v sobotu podvečer policajti na ceste medzi Hlohovcom a Dolným Trhovišťom. Výzvy policajtov na zastavenie vodič motorky nerešpektoval a začal nebezpečne unikať.

Niekoľkokrát prešiel do protismeru


„Počas jazdy mladík niekoľkokrát prešiel v neprehľadných zákrutách do protismeru. Po pár kilometroch vodič zišiel z cesty a všetci traja skončili aj s motorkou v kríkoch. Našťastie sa nikto nezranil,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová s tým, že motorku šoféroval 16-ročný mladík bez vodičského preukazu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Jeho 14- a 15-roční spolujazdci, ktorí na motorke vôbec nemali čo sedieť, dokonca jazdili bez prilieb. Policajti mladého vodiča oznámili príslušnému dopravnému inšpektorátu, ktorý ho za viaceré porušenia dopravných pravidiel bude riešiť v správnom konaní.

Za jazdu dostal pokutu


Ako mladistvému môže hroziť pokuta 300 eur, prípadne zákaz činnosti až na 1 rok. 15-ročnému mladíkovi policajná hliadka uložila, za jazdu bez prilby, blokovú pokutu.

14-ročný chlapec ešte nie je v zmysle zákona priestupkovo zodpovedný, preto jeho správanie polícia oznámila na príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na ďalšie konanie.


Zdroj: SITA.sk - Mladíci na motorke blízko Hlohovca utekali pred policajtmi, skončili v kríkoch (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko porušuje princípy suverénnej rovnosti štátov, reaguje Poľsko na obvinenia s predajom víz pre migrantov
<< predchádzajúci článok
Zaostrené na kandidátky pre predčasné voľby. Kto má najviac mladých pod 30 rokov?