Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. septembra 2019

Nemocnica vo Vranove nad Topľou podala trestné oznámenie pre podvodNemocnica vo Vranove nad Topľou podala trestné oznámenie. Dôvodom je podvod so zdravotníckymi pomôckami za desiatky tisíc eur. Ten v nemocnici a v lekárni odhalili revízni ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Bratislava 19. septembra (TASR) – Nemocnica vo Vranove nad Topľou podala trestné oznámenie. Dôvodom je podvod so zdravotníckymi pomôckami za desiatky tisíc eur. Ten v nemocnici a v lekárni odhalili revízni lekári Union zdravotnej poisťovne. TASR o prípade informoval hovorca súkromnej zdravotnej poisťovne Matej Neumann.


"Podvodné konanie bolo zistené v rámci krížovej kontroly v nemocnici a lekárni vo Vranove nad Topľou," priblížil Neumann. Zdravotnej poisťovni mala pri predpisovaní zdravotníckych pomôcok vzniknúť podľa hovorcu škoda vo výške približne 13.000 eur. Ďalšia, a to vo výške 51.000 eur, bola zistená v lekárni. Ako hovorca dodal, je možné, že škody budú ešte oveľa väčšieho rozsahu, keďže krížové kontroly pokračujú aj naďalej.

K trestnému oznámeniu sa pripája aj Union zdravotná poisťovňa. "Pravidelnými revíznymi kontrolami zdravotná poisťovňa pomáha odhaľovať podvodné konania a zabraňuje zneužívaniu finančných prostriedkov, ktoré sú určené pre poistencov na poskytovanie zdravotnej starostlivosti," uzavrel.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šefčovič bude prvý na rade pri vypočúvaní komisárov v europarlamente
<< predchádzajúci článok
Premiér: Na Slovensku ešte kríza nenastala, vláda prijme opatrenia

Nemocnica vo Vranove nad Topľou podala trestné oznámenie pre podvod - diskusné fórum čitateľov