Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. marca 2020

Neziskovky neprídu o dve percentá z dane aj napriek neskoršiemu podaniu daňového priznaniaNeziskovky o svoje dve percentá z daní daňových poplatníkov neprídu. Tvrdí to prezident Slovenskej komory daňových poradcov (SKDP) Jozef ...Zdieľať
dan 676x387 27.3.2020 - Neziskovky o svoje dve percentá z daní daňových poplatníkov neprídu. Tvrdí to prezident Slovenskej komory daňových poradcov (SKDP) Jozef Danis, podľa ktorého existuje verejný prísľub rezortu financií a finančnej správy, že všetky poukázané financie sa dostanú k prijímateľom 2 %, a to aj napriek tomu, že daňovníci nepodajú daňové priznanie do 31. marca 2020 alebo neoznámia jeho odklad.


"V tejto osobitnej a ťažkej situácii je veľmi dôležité, aby bola zo strany daňových subjektov prejavená dôvera v štátne orgány. Pre účely poukázania podielu zaplatenej dane nie je nutné navštevovať daňové úrady a narýchlo si podávať priznanie alebo oznamovať jeho odklad," uviedol Danis s tým, že v krátkom čase bude prijatá legislatíva, ktorá umožní poukázanie podielu zaplatenej dane aj bez potreby predlžovania lehoty na podanie daňových priznaní, resp. ktorá bude riešiť problematiku predkladania vyhlásení zo strany zamestnancov.

 
Zdroj: Webnoviny.sk - Neziskovky neprídu o dve percentá z dane aj napriek neskoršiemu podaniu daňového priznania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko nedostane z Bruselu 2,5 miliardy eur navyše na zmiernenie dopadov Covid-19, upozorňuje expert
<< predchádzajúci článok
Štát nedokáže pokryť všetky straty v dôsledku Covid-19, vyhlásil premiér Matovič

Neziskovky neprídu o dve percentá z dane aj napriek neskoršiemu podaniu daňového priznania - diskusné fórum čitateľov