02. januára 2022

NHL: Blues uspeli v zimnej klasike v Minneapolise

Hráči New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom zdolali Edmonton 3:2 po predĺžení.

Hokejisti St. Louis triumfovali v novoročnej zimnej klasike NHL na ľade Minnesoty 6:4. V druhej tretine nastrieľali päť gólov, z toho na štyroch (2+2) sa podieľal kanadský útočník Jordan Kyrou. Blues na Target Field v Minneapolise uspeli v najchladnejšom zápase v histórii NHL.

Hráči New Yorku Islanders v zostave so slovenským obrancom Zdenom Chárom zdolali Edmonton 3:2 po predĺžení. Vancouver zvíťazil na ľade Seattlu 5:2. Slovenský brankár Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Američanovi Thatcherovi Demkovi, ktorý zlikvidoval 30 z 32 striel súepera.

Carolina zvíťazila na ľade Columbusu 7:4. Hurricanes prehrávali v 29. minúte už 0:4, no podaril sa im pozoruhodný obrat, tretiu tretinu vyhrali 5:0. Florida zdolala Montreal 5:2, Boston zvíťazil nad Buffalom 4:3 po predĺžení, keď otočil z 1:3. Toronto si poradilo s Ottawou jednoznačne 6:0, Nashville zdolal Chicago 6:1 a hráči Los Angeles zvíťazili nad Philadelphiou 6:3.

*zimná klasika v Minneapolise

Poriadne mrazivý zápas Winter Classic ovládli hráči St. Louis Blues, Chára si opäť užil čas na ľade (video)
Hráči New Jersey zvládli domáci duel proti Edmontonu aj bez trénera Ruffa, mal pozitívny test