03. februára 2013

Nigéria je tretím semifinalistom v Africkom pohári národov

Nigéria sa stala tretím semifinalistom Afrického pohára národov 2013 vo futbale, keď v nedeľňajšom štvrťfinálovom dueli zdolala Pobrežie Slonoviny 2:1. O postupe "super ...

nigeria pobrezie slonoviny RESTENBURG 3. februára (WEBNOVINY) - Nigéria sa stala tretím semifinalistom Afrického pohára národov 2013 vo futbale, keď v nedeľňajšom štvrťfinálovom dueli zdolala Pobrežie Slonoviny 2:1.

O postupe "super orlov" medzi najlepšiu štvoricu rozhodol v 78. min víťazným gólom na 2:1 Mba.

V závere prvej časti sa Nigéria ujala vedenia zásluhou zásahu Emenikeho zo 43. min, no hostia už päť minút po polčasovej prestávke vyrovnali gólom Cheicka Tiotého. V semifinálovom stretnutí nastúpi Nigéria proti reprezentácií Mali.

V nedeľu je na programe ešte jeden štvrťfinálový zápas medzi Burkinou Faso a Togom (začiatok o 19.30 h).