03. februára 2013

Komárňanskí basketbalisti vyhrali Slovenský pohár mužov

Tagy: basketbal

Basketbalisti MBK Rieker Komárno sa stali víťazmi Slovenského pohára mužov 2013. Zverenci trénera Františka Róna si v nedeľňajšom finálovom stretnutí v Leviciach poradili tesne 76:74 ...

basketbal komarno LEVICE 3. februára  - Basketbalisti MBK Rieker Komárno sa stali víťazmi Slovenského pohára mužov 2013.

Zverenci trénera Františka Róna si v nedeľňajšom finálovom stretnutí v Leviciach poradili tesne 76:74 (48:35) s domácim klubom Astrum, ktorý zorganizoval záverečný turnaj Final Eight.

Komárňania položili základ úspechu v prvom polčase, keď do druhého dejstva vstupovali s 13-bodovým náskokom. Levičania síce po obrátke zmazali dvojciferné manko, ale rozhodujúce chvíle patrili "hosťom".

Poradie na 3. - 8- mieste sa nevyhodnocovalo. MBK Rieker "odčinil" neúspech z vlaňajšieho finále SP, v ktorom podľahol Nitre pod jej košmi 78:85.
Výsledok - finále SP mužov - nedeľa:
Astrum Levice - MBK Rieker Komárno 74:76 (19:27, 16:21, 20:19, 19:9)
Najviac bodov: Kemp 17, Fields 14, J. Simmons 12 - Šoška 19, Lowe 17, Simpson 13 (3 trojky)
TH: 21/14 - 20/13, fauly: 21 - 24, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Brziak, Gabara a Zubák, 2000 divákov

V prvom polčase bolo jednoznačne lepšie Komárno, pričom o osude stretnutia rozhodla najmä úspešnosť doskokov. V druhom dejstve sa Levičania vrátili do hry, keď v závere štvrtej štvrtiny viedli 74:73, no Šoška z tímu hostí im 49-sekúnd pred záverečnou sirénou víťaznou trojkou zmaril šancu na triumf v Slovenskom pohári.