03. februára 2013

Hádzanári Michaloviec podľahli Novým Zámkom

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 21. kola hádzanárskej TIPOS extraligy mužov: SOBOTA HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 34:33 (20:18) Najviac gólov: Jurka a ...

hadzanari BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 21. kola hádzanárskej TIPOS extraligy mužov:

SOBOTA

HC Sporta Hlohovec - Tatran Prešov 34:33 (20:18)

Najviac gólov: Jurka a Dudáš po 7, F. Zaťko 6/2 - Antl 10/3, Rábek 5, Guzy a Číp po 4
Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčení: 6 - 7, rozhodovali: Baďura a J. Ondogrecula ml., 1100 divákov
Šláger kola priniesol pred výbornou kulisou hádzanú veľmi dobrej úrovne. Domácim hráčom sa podarilo prvýkrát v histórií zdolať tím z Prešova. Úradujúci majster počas celého stretnutia len doťahoval náskok Sporty a viedol len raz - v 16. min pomerom 10:9. V 51. min vyhrávali Hlohovčania 32:27, no v samotnom závere ešte hráči Tatrana poriadne zdramatizovali duel.

MŠK Považská Bystrica - Slovan Modra 34:22 (19:9)

Najviac gólov: Zdráhala 6/3, J. Kozák, Majbík a Adamčík po 4 - Tschur 9/3, Michal Fázik 6, Michalko 3
Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčení: 6 - 4, ČK: Matej Fázik (Modra) za nešportové správanie, rozhodovali: Richvalský a Cibere, 350 divákov

Domáci sa už v úvode stretnutia ujali vedenia. Po prvom polčase vyhrávali o desať gólov a domáci tréner dal postupne šancu všetkým členom kádra. Za úder protihráča dostal červenú kartu hráč hostí Matej Fázik.
HK Topoľčany - ŠKP Bratislava 33:23 (17:9)

Najviac gólov: Valent 6, Ivanicia 5, Masaryk 4 - Slaninka 5, Kucharik 5/2, Demovič 3
Pok. hody: 3/1 - 6/2, vylúčení: 7 - 5, rozhodovali: Budzák a Richard Varga, 450 divákov
Domáci si už po desiatich minútach utvorili päťgólový náskok. V bránke ich podržal spoľahlivý Meluš, ktorého zásluhou doviedli Topoľčanci stretnutie do víťazného konca.

NEDEĽA

HC Štart Nové Zámky - HC winLand Michalovce 27:23 (11:12)

Najviac gólov: Čačič 9/4, Ivanov 7, Monczka 4 - Sadovij 6, Tibulevič 5, Gamrát 5/1
Pok. hody: 6/6 - 3/1, vylúčení: 8 - 6, rozhodovali: Daňo a Sabol, 400 divákov

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, obe družstvá sa striedali vo vedení. Najskôr boli o gól či dva vpredu Novozámčania, potom naklonili skóre na svoju stranu Michalovčania, ktorí odchádzali na prestávku za stavu 12:11 vo svoj prospech. Zemplínčania natiahli v úvode druhej časti svoje vedenie na 15:11, ale domáci potom otočili vývoj. V 52. min Čačič zvýšil na 23:19 a keďže hosťom nepomohol ani oddychový čas, Štart zvíťazil 27:23.