Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2022

Nikto nemá dôvod znášať agresivitu druhého. Vždy sa dá nájsť pomoc, zdôraznila prezidentka Čaputová



Pandémia a s ňou spojená izolácia veľmi negatívne ovplyvnila psychické zdravie detí a mladých ľudí. Prezidentka Zuzana Čaputová na problematiku duševného zdravia dlhodobo upozorňuje a zdôrazňuje, že ...



Zdieľať
bp_7186 676x451 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Pandémia a s ňou spojená izolácia veľmi negatívne ovplyvnila psychické zdravie detí a mladých ľudí. Prezidentka Zuzana Čaputová na problematiku duševného zdravia dlhodobo upozorňuje a zdôrazňuje, že ľudia by na problémy duševného zdravia nemali ostávať sami. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Nie je dôvod ostať v tom sám


„Nikto nemá dôvod znášať agresivitu druhého a nie je dôvod ostať v tom sám. Je dobré osloviť kamaráta, porozprávať sa s rodičmi, zveriť sa školskému psychológovi, obrátiť sa na linky pomoci alebo na niekoho iného, komu dôverujeme. Vždy sa dá nájsť pomoc,“ zdôraznila hlava štátu.

Urobila tak počas diskusie na tému duševného zdravia, ktorú Kancelária prezidenta zorganizovala.

Obrátiť sa môžete na rôzne organizácie


Diskusia prezidentky, na ktorej vystúpila školská psychologička Lucia Košťalová a komik Fero Joke sa nevyhla ani problematike detskej šikany a otázkam, prečo a ako vzniká, či ako sa jej dá predísť.

Kancelária prezidenta dala v tejto súvislosti do pozornosti aj organizácie Linka detskej istoty, Linka detskej dôvery, IPčko.sk, Linka dôvery Nezábudka, Linka Chuť žiť a Národná linka pre ženy zažívajúce násilie, na ktoré sa ľudia so svojimi problémami môžu obrátiť.




Zdroj: Webnoviny.sk - Nikto nemá dôvod znášať agresivitu druhého. Vždy sa dá nájsť pomoc, zdôraznila prezidentka Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Testovanie zamestnancov vo firmách sa zrejme predĺži, malo by však stále prebiehať iba jedenkrát do týždňa
<< predchádzajúci článok
Europoslanci sa obávajú, či Slovensko vyčerpá peniaze z Plánu obnovy. Beňová je skeptická a Šefanec sa spolieha na Hegera

Nikto nemá dôvod znášať agresivitu druhého. Vždy sa dá nájsť pomoc, zdôraznila prezidentka Čaputová - diskusné fórum čitateľov