Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2024

Nominácia Harabina do Súdnej rady bude problematická, Gašpar vidí prekážku v zhode koaličných strán (video)Na osobe Štefana Harabina sa bude musieť nájsť politická dohoda, myslí si poslanec parlamentu Tibor Gašpar (Zdieľať
65435d5ee91c1537756742 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Na osobe Štefana Harabina sa bude musieť nájsť politická dohoda, myslí si poslanec parlamentu Tibor Gašpar (Smer-SD) o nominácii bývalého predsedu Najvyššieho súdu SR a neúspešného prezidentského kandidáta Štefana Harabina za člena Súdnej rady SR.


Na tento post ho chce nominovať koaličná Slovenská národná strana (SNS), o čom informoval jej poslanec Rudolf Huliak. Harabin podľa medializovaných informácií nomináciu prijal. Gašpar ďalej uviedol, že ak sa politická zhoda nenájde, bude potrebné hľadať iného kandidáta.

Problematická zhoda všetkých troch strán


„Ako odborníka ho absolútne nespochybňujem. Na druhej strane, keďže ide o nominanta za parlament, tak nevyhnutne sa bude musieť koalícia dohodnúť na takých menách, ktoré budú akceptovať všetky tri koaličné strany," vyjadril sa. Dodal, že v tejto chvíli nevie povedať, či to bude práve Harabin.

„Práveže si nemyslím, že to takto je," reagoval Gašpar na otázku, či v Harabinovom prípade ide o meno, ktoré by mohli akceptovať všetky koaličné strany.

„Tá zhoda v jeho osobe asi bude veľmi problematická," myslí si poslanec. Poznamenal však, že pre neho osobne by to bol akceptovateľný kandidát.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Svojský odborník v oblasti justície


„Je svojský v niektorých svojich názoroch, ale rozhodne si myslím, že je to odborník v oblasti justície," vraví. Gašpar pripustil, že jedným z problematických aspektov by mohla byť Harabinova dvojnásobná prezidentská kandidatúra, či jeho pôsobenie v strane Vlasť.

Poslanec nechcel špekulovať o tom, či je Harabinova nominácia výsledkom politickej dohody so SNS v súvislosti s prezidentskými voľbami (predseda SNS Andrej Danko, ktorý sa o post prezidenta tiež uchádzal, sa pred prvým kolom volieb vzdal v prospech Harabina - pozn. SITA).

„Pre mňa to bolo trošku prekvapením, keď som sa dozvedel, že aká nominácia by mohla byť zo strany SNS," priznal.


Zdroj: SITA.sk - Nominácia Harabina do Súdnej rady bude problematická, Gašpar vidí prekážku v zhode koaličných strán (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tragická nehoda pri Šali. Čelnú zrážku áut neprežili traja ľudia (foto)
<< predchádzajúci článok
Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili raketu Ch-59 na Belgorodskú oblasť