Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. apríla 2024

Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili raketu Ch-59 na Belgorodskú oblasťRuské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili na ruské územie raketu Ch-59. Informuje o tom spravodajský portál Politico s odvolaním sa na nezávislý telegramový kanál Astra. Zároveň však varuje, že ...Zdieľať
ukraine_russia_war_64839 676x451 23.4.2024 (SITA.sk) - Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili na ruské územie raketu Ch-59. Informuje o tom spravodajský portál Politico s odvolaním sa na nezávislý telegramový kanál Astra. Zároveň však varuje, že nedokáže tieto informácie nezávisle overiť.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAstra s odvolaním sa na svoje zdroje v pondelok v noci informovala, že ruské sily zhodili Ch-59 na Belgorodskú oblasť, 92 kilometrov od hranice s Ukrajinou. Armáda podľa kanála strelu musela na mieste zničiť. Indicent si nevyžiadal obete.

Ruské sily pravidelne bombardujú Ukrajinu z ruských pohraničných regiónov, akým je napríklad Belgorodská oblasť. Celkovo počas marca a apríla z ruských lietadiel už podľa kanála Astra spadlo na ruské územie alebo Ruskom okupované územia na Ukrajine prinajmenšom 21 leteckých bômb.

Zdroj: SITA.sk - Ruské vzdušné sily údajne minulý týždeň zhodili raketu Ch-59 na Belgorodskú oblasť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nominácia Harabina do Súdnej rady bude problematická, Gašpar vidí prekážku v zhode koaličných strán (video)
<< predchádzajúci článok
Máte radi expedície? Máme pre vás tip na jednu špeciálnu – Expedíciu Medíkovo!