Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2020

Nórsko spolu s Dánskom otvoria pre turistov spoločné hranice, so Švédmi naďalej nepočítajúNórsko a Dánsko oznámili, že od 15. júna otvoria hranice pre vzájomný turizmus, pre Švédov však ostávajú cestovné reštrikcie naďalej v platnosti. Švédsko, na rozdiel od svojich severských ...Zdieľať
virus_outbreak_denmark_05268 9ecc2a5ca6374f138f9a6dfcd0488c5e 676x442 29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Nórsko a Dánsko oznámili, že od 15. júna otvoria hranice pre vzájomný turizmus, pre Švédov však ostávajú cestovné reštrikcie naďalej v platnosti.


Švédsko, na rozdiel od svojich severských susedov, nezaviedlo obmedzenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Výsledkom je viac než 4 000 obetí, čo je v Škandinávii s odstupom najviac.

Turisti nebudú môcť nocovať v Kodani


Dánska premiérka Mette Frederiksenová uviedla, že Dánsko a Nórsko sú, čo sa pandémie týka, v iných pozíciách. Dánsko otvorí hranice pre turizmus s určitými obmedzeniami aj s Nemeckom a Islandom.

Turisti z týchto krajín však nemôžu nocovať v Kodani, ktorá má najviac prípadov koronavírusu. Dáni môžu rovnako vycestovať do týchto štátov bez toho, aby museli ísť po návrate do karantény.

Nórska premiérka Erna Solbergová na rovnakej tlačovej konferencii uviedla, že sa nemôžu otvoriť "príliš náhle, pretože by to zničilo všetko, čo doteraz dosiahli".

Švédsko považuje rozhodnutie za politické


Švédska ministerka zahraničia Ann Lindeová označila obídenie Švédska pri otváraní hraníc v škandinávskom regióne za politické rozhodnutie.

Švédsko podľa jej slov dúfalo v spoločné severské riešenie, čo však nebolo možné.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nórsko spolu s Dánskom otvoria pre turistov spoločné hranice, so Švédmi naďalej nepočítajú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnancom U. S. Steelu sa skráti pracovný čas aj v letných mesiacoch, vedenie sa dohodlo s odborármi
<< predchádzajúci článok
Minister zdravotníctva Krajčí znovu odvolával, vedenie NÚDCH u neho stratilo dôveru

Nórsko spolu s Dánskom otvoria pre turistov spoločné hranice, so Švédmi naďalej nepočítajú - diskusné fórum čitateľov