Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2021

Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastaviloNový Zéland v pondelok v Aucklande ruší posledné reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu. Šírenie prípadov nákazy v najväčšom meste krajiny ...Zdieľať
virus_outbreak_new_zealand_63997 d87a00485deb4ef58d6c216bb5b8f404 676x425 22.2.2021 (Webnoviny.sk) - Nový Zéland v pondelok v Aucklande ruší posledné reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu. Šírenie prípadov nákazy v najväčšom meste krajiny sa totiž zastavilo. Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová uviedla, že po uskutočnení viac ako 72-tisíc testov nenašli dôkazy, že vírus sa v miestnej komunite šíri.


V Aucklande tento mesiac zaviedli trojdňový lockdown po tom, ako infekciu koronavírusom zistili u dvoch osôb, a to u matky a dcéry. Neskôr testy odhalili infekciu u ďalších piatich osôb. Po skončení lockdownu v Aucklande naďalej uplatňovali reštrikcie, vrátane obmedzenia zhromažďovania.

Viac o téme: KoronavírusZdroj nákazy koronavírusom zostal nejasný, no úrady naďalej prešetrujú, či existuje súvislosť medzi infikovaným pasažierom leteckej spoločnosti a nakazenou ženou pracujúcou vo firme, ktorá pre leteckú spoločnosť perie bielizeň.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trápia vás žlté zuby? Je tu pre vás hneď niekoľko riešení
<< predchádzajúci článok
Viaceré gastro prevádzky nedostali podporu, ministerstvo si predlžuje termíny vyplatenia pomoci

Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo - diskusné fórum čitateľov