Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Trápia vás žlté zuby? Je tu pre vás hneď niekoľko riešeníŽltému úsmevu neholduje v dnešnej dobe asi nikto a ak vás tento problém trápi, nevešajte hlavu, pretože je tu pre vás niekoľko osvedčených metód ako so žltými zubami zatočiť.Zdieľať
Trápia vás žlté zuby? Je tu pre vás hneď niekoľko riešení

Úsmev, ktorému dominujú žlté zuby, trápi pomerne veľkú časť našej populácie. Príčin žltnutia zubov je viacero a medzi najčastejšie patria:

  • zanedbaná zubná hygiena
  • zlá životospráva
  • fajčenie
  • nadmerné pitie kávy

Farbu našich zubov síce bez zrkadla neuvidíme, ale spoločnosť okolo nás môže pri žltom úsmeve hneď dospieť k záverom, ktoré skutočne nepotešia.

Biely úsmev vám nielenže dodáva sebavedomie, ale lepšie vplýva aj na ľudí, s ktorými prichádzate do styku. Vytvoríte lepší dojem v opačnom pohlaví a váš úsmev vás môže ľahko dostať aj k povýšeniu. Spomenuli sme už, ako jednoducho sa môžete zbaviť žltých zubov? Máte k dispozícii niekoľko možností, ktoré vám teraz stručne popíšeme a vy tak zistíte, ako si vybieliť zuby doma.

Bieliace pásiky – elegantné riešenie žltých zubov

Dnes môžete pre bielenie zubov zubára celkom vynechať. Máte totiž k dispozícii bieliace pásiky obsahujúce rovnakú účinnú látku ako je tá, ktorú používajú zubári. Aplikácia je veľmi jednoduchá. Kúra prebieha asi 30 minút každý deň po dobu maximálne 20 dní, závisí však od toho, aký stupeň vybielenia požadujete. Bieliace pásiky na zuby sú lacnejšie ako zákrok u lekára účinnejšie ako domáce či prírodné metódy bielenia.

Istota pri profesionálnom bielení zubárom

V ponuke služieb takmer každého zubára nájdete aj bielenie zubov – cena je však pomerne vysoká. Spomedzi ostatných metód sa však jedná o najdrahšiu možnosť, samotný proces trvá 45 minút až hodinu, musíte sa vopred objednať a následne k zubárovi aj docestovať. Stále sa však jedná o profesionálnu metódu s veľmi vysokou účinnosťou, vďaka čomu je metóda stále populárna.

Bielenie zubov s menším rozpočtom

Medzi lacnejšie metódy bielenia zubov patrí použitie bieliacej zubnej pasty. Tú je však vhodné používať po profesionálnom bielení či použití bieliacich pásikov. Pasty na bielenie zubov totiž efektívne zuby nebielia. V prípade, že vás žiadna z vyššie popísaných metód nezaujala, kľudne môžete vyskúšať nejaký z receptov na bielenie zubov doma. Týchto receptov existuje celý rad a my sme pre vás jeden vybrali, ktorý teraz popíšeme.

Bielenie pomocou peroxidu vodíka

Peroxid vodíka by nemal chýbať v žiadnej domácej lekárničke aj preto, že sa ním dajú zuby veľmi ľahko vybieliť. Stačí ak zriedite 2 lyžice bežného 3% roztoku peroxidu vodíka s 2 lyžicami vody. Následne si vyplachujte ústa 1 lyžicou tohto roztoku po dobu 1 minúty a po vypľutí pokračujte bežným umývaním zubov. Pozor, peroxid nikdy neprehĺtajte!

Mať čistý biely úsmev môže byť v dnešnej dobe fuška, našťastie však máme rôzne možnosti, ako so zažltnutím zatočiť. Vždy je však na mieste začať svojou životosprávou, aby vám aj vybielené zuby zostali žiarivé čo najdlhšie.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ústavný súd zrušil časť opatrení proti koronavírusu, Babišova vláda ich nedostatočne zdôvodnila
<< predchádzajúci článok
Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo

Trápia vás žlté zuby? Je tu pre vás hneď niekoľko riešení - diskusné fórum čitateľov