Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. mája 2020

O dočasnú ochranu podnikateľov zasiahnutých Covid-19 požiadalo už takmer sto subjektovO dočasnú ochranu podnikateľov požiadalo za týždeň takmer 100 subjektov. Súdy aj napriek aktuálnej ešte stále mimoriadnej situácii rozhodujú o dočasnej ochrane podnikateľov rýchlo, a to zväčša do 24 ...Zdieľať
biznis 676x451 21.5.2020 (Webnoviny.sk) - O dočasnú ochranu podnikateľov požiadalo za týždeň takmer 100 subjektov. Súdy aj napriek aktuálnej ešte stále mimoriadnej situácii rozhodujú o dočasnej ochrane podnikateľov rýchlo, a to zväčša do 24 hodín, pričom priemerný čas od potvrdenia o poskytnutí dočasnej ochrany vydaného súdom po zverejnenie v Obchodnom vestníku je v dĺžke do troch pracovných dní.

Súdy rozhodujú expresne rýchlo


Ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) aktuálne eviduje už 53 zverejnených potvrdení o poskytnutie dočasnej ochrany. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia MS SR.

Od sprístupnenia elektronických a listinných formulárov na stránke Ministerstva spravodlivosti SR (12. mája 2020) do štvrtka podalo žiadosť o poskytnutie dočasnej ochrany príslušným súdom už 92 podnikateľských subjektov.Dočasnú ochranu podnikateľov pripravilo Ministerstvo spravodlivosti SR ako formu rýchlej pomoci, ktorá je záchranným kolesom pre podnikateľov zasiahnutých ekonomickými dopadmi pandémie.

Príslušné súdy aj v mimoriadnej situácii rozhodujú o žiadostiach na dočasnú ochranu expresne rýchlo - už do 24 hodín od podania žiadosti.

Dočasnú ochranu môže vláda predĺžiť


Najviac žiadateľov o poskytnutie dočasnej ochrany sa obrátilo na Okresný súd v Trnave, ktorý aktuálne eviduje 31 žiadostí od právnických osôb a štyri žiadosti od fyzických osôb-podnikateľov.

Okresný súd v Prešove eviduje k dnešnému dňu 22 žiadostí, Okresný súd v Banskej Bystrici 20 žiadostí a Okresný súd v Žiline 15 žiadostí od právnických osôb.

Trvanie dočasnej ochrany je v súčasnosti nastavené do 1. októbra 2020. Vláda SR ho môže nariadením predĺžiť, najdlhšie však do 31. decembra 2020.

Ďalšie informácie, napríklad o tom, aké povinnosti má podnikateľ pod dočasnou ochranou, možno nájsť na stránke Ministerstva spravodlivosti SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - O dočasnú ochranu podnikateľov zasiahnutých Covid-19 požiadalo už takmer sto subjektov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za podporu terorizmu dostal pražský imám Samer Shehadeh desať rokov za mrežami, jeho brat aj s manželkou sú na úteku
<< predchádzajúci článok
Polícia spustila aplikáciu na pomoc obetiam domáceho násilia, pred privolaním pomoci sa však musia registrovať (video)

O dočasnú ochranu podnikateľov zasiahnutých Covid-19 požiadalo už takmer sto subjektov - diskusné fórum čitateľov