Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. októbra 2020

O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikanímŽivnostníci, ktorí ukončili svoje podnikanie po prvej vlne pandémie a chcú začať znovu podnikať, môžu sa uchádzať o príspevok na podporu podnikateľov. Po rokovaní vlády to v stredu povedal minister ...Zdieľať
28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Živnostníci, ktorí ukončili svoje podnikanie po prvej vlne pandémie a chcú začať znovu podnikať, môžu sa uchádzať o príspevok na podporu podnikateľov. Po rokovaní vlády to v stredu povedal minister práce Milan Krajniak.


Rezort v rámci aktívnej politiky trhu práce dáva živnostníkom jednorazový príspevok na podnikanie vo výške 5 600 eur. A aj tí živnostníci, ktorí sa pre krízu rozhodli skončiť s podnikaním a uvažujú nad návratom, majú podľa Krajniaka právo do konca roka žiadať o túto dotáciu na začatie podnikania.

Prostriedkov na túto podporu je podľa neho dostatok a zároveň si myslí, že táto podpora je slušná na to, aby sa ľudia mohli vrátiť k svojmu podnikaniu.


Zdroj: Webnoviny.sk - O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikaním © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Negatívny dopad opatrení druhej vlny pandémie pociťuje 95 percent firiem, mnohé sú na pokraji krachu
<< predchádzajúci článok
Generálny riaditeľ verejnoprávnej televízie Rezník je v preventívnej karanténe

O dotáciu 5 600 eur môžu zažiadať aj živnostníci, ktorí v prvej vlne skončili s podnikaním - diskusné fórum čitateľov