Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. januára 2006

O privatizácii letísk bude rokovať parlamentPrivatizácia letiska v Bratislave a v Košiciach sa presúva na parlamentnú pôdu.Zdieľať
Strana Smer chce iniciovať rokovanie NR SR o tejto otázke, pričom podáva návrh uznesenia, v ktorom parlament žiada vládu o zastavenie rozbehnutej privatizácie. „Informovali sme o tom predstaviteľov opozičných strán a návrh získal dostatočnú podporu,“ uviedol predseda Smeru Robert Fico. Schôdza by sa mala konať ešte pred schôdzou vlády, na ktorej sa má privatizácia schváliť. Minister dopravy Prokopovič na základe výsledkov tendra navrhuje ako najvhodnejšieho privatizéra konzorcium TwoOne. Všetky opozičné strany jeho postup v súvislosti s tendrom kritizujú. Líderka SF Zuzana Martináková oznámila, že SF podáva návrh na jeho odvolanie.
Okrem opozície vyslovili výhrady voči priebehu tendra a jeho výsledku aj koaličné strany SMK a KDH. „Pochybnosti SMK k privatizácii letísk pretrvávajú,“ uviedol podpredseda SMK Gyula Bárdos. Ako dodal, „doteraz sme nedostali odpovede na všetky naše otázky, ale počkáme si na ich zodpovedanie na rokovaní Koaličnej rady“. Tá by sa mala zísť na budúci týždeň vo štvrtok. Podobné stanovisko tlmočil aj predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Minárik - ako povedal, „KDH zhromažďuje informácie o postupe privatizácie a vyhodnocuje ich“. To však podľa neho neovplyvní ich postoj k otázke zotrvania ministra dopravy Prokopoviča vo funkcii. „Zachováme sa ako zodpovedný koaličný partner,“ odpovedal na margo hlasovania členov KDH v NR SR. Podobný názor vyjadril aj Bárdos - stanovisko k odvolaniu Prokopoviča zaujme poslanecký klub až po preštudovaní dôvodov, ktoré opozícia uvedie. „Na druhej strane však poznáme základy politickej abecedy. Ak usúdime, že nastal čas na výmenu niektorého ministra, tak to urobíme v rámci koalície,“ dodal.
Opozičné strany navrhujú tiež odvolanie ministrov kultúry Františka Tótha a ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca. Bez podpory nezávislých poslancov však nemá potrebných 76 hlasov, veľká časť nezávislých však doteraz žiadne odvolávanie ministrov nepodporila. 
Alena Gottweisová

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Viedeň predstavila svoj projekt (13. 1. 2006)
 Rozhodnutie o letiskách sa odďaľuje (12. 1. 2006)
 ISAP nevzdáva boj o letiská (11. 1. 2006)
 O predaji letísk každý inak (9. 1. 2006)
 Letisko: boj do posledného dychu (7. 1. 2006)nasledujúci článok >>
Fronc konečne predloží nový školský zákon
<< predchádzajúci článok
Ženy vedia,čo v sexe chcú