Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

Mladí slovenskí umelci sa môžu uchádzať o grantMladí slovenskí umelci sa môžu uchádzať o grant. Financie získajú na priame náklady potrebné na tvorbu aktívnych skupín, ktorých členmi budú študenti tvoriaci v oblastiach ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto:
Bratislava 11. júna (TASR) – Mladí slovenskí umelci sa môžu uchádzať o grant. Financie získajú na priame náklady potrebné na tvorbu aktívnych skupín, ktorých členmi budú študenti tvoriaci v oblastiach audiovizuálna tvorba, film, rozhlas a televízia, divadlo, hudba, výtvarne umenie a literatúra. V tomto roku môžu začínajúci literáti získať aj mentorstvo slovenského autora.


"Podporíme aktívne skupiny zložené z učiteľov, študentov a slobodných umelcov, ktorí sa venujú tvorbe s cieľom vytvoriť dielo a z pozície renomovaných umelcov či pedagógov," priblížila manažérka nadácie a sponzoringu projektu Grant Viac umenia Zuzana Böhmerová. Maximálna výška podpory na jeden projekt je 3000 eur.

S redigovaním textov pomôžu začínajúcim autorom Ján Púček, Monika Kompaníková, Marta Součková, Daniel Hevier, Eva Borušovičová, Vladimír Balla, Vladimír Janček a Miroslava Vallová. Upozornia ich na chyby či na možnosti, ktoré nevyužili.

Grantový program otvorila Nadácia Tatra banky ôsmykrát. Projekty je možné prihlásiť elektronicky prostredníctvom online formulára najneskôr do 29. septembra.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ženy neláka pracovať v IT sektore
<< predchádzajúci článok
Obchodník s komoditami zvýšil polročný zisk takmer na dvojnásobok

Mladí slovenskí umelci sa môžu uchádzať o grant - diskusné fórum čitateľov