Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

27. júla 2021

Obrovský úspech Slovenska na slovanskej verzii EurotelevízieSlovenská speváčka IVANNA, ktorú máte možnosť poznať pod jej celým menom Ivanna Bagová ako prvú víťazku Hlasu Česko Slovenska, získala minulý týždeň v Minsku fantastické 3. miesto v medzinárodnej súťaži Slavjanskij Bazár 2021, na ktorej sa zúčastnili tie najväčšie talenty zo 14 slovanských krajín sveta.Zdieľať
Slovenská speváčka IVANNA, ktorú máte možnosť poznať pod jej celým menom Ivanna Bagová ako prvú víťazku Hlasu Česko Slovenska

Počas 2 súťažných dní sa predstavila najprv v kategórii Svetový hit so skladbou "It's a Man's Man's Man's World" od Jamesa Browna a následne v kategórii Slovanský hit s populárnou ruskou skladbou od Iriny Dubcovej "Ешь, молись, люби", s ktorou si získala srdcia divákov aj poroty.


A hoci bola konkurencia mimoriadne silná, keďže išlo o jubilejný 30. ročník Slavjanského Bazáru, na ktorý jednotlivé krajiny nasadili to najlepšie, čo doma mali, naša zástupkyňa na pódiu doslova žiarila a v jej tieni zostali aj speváčky z tradičných veľkých účastníckych štátov.

Jej úspech je o to vzácnejší, že sa jednalo vôbec o prvú účasť Slovenska na tomto podujatí a IVANNE citeľne chýbala akákoľvek podpora zo slovenskej strany, a to nielen v hľadisku, ale aj v zákulisí. Slovensko bolo totiž jedinou zo 14 krajín, ktoré na súťaži nemalo vyslaného ani jedného zástupcu médií a rovnako ani zástupcu slovenskej kultúry v organizačných štruktúrach festivalu, vrátane 7-člennej medzinárodnej poroty, A tak bola naša speváčka odkázaná len na seba a svoj talent. Snáď sa to po jej výsledku zlepší a do budúcna budú môcť naši speváci počítať s lepším zázemím pri reprezentovaní svojej krajiny.    

A ako zhodnotila svoje účinkovanie samotná IVANNA?
"Som veľmi šťastná, že sa mi pre Slovensko podarilo vybojovať tento historický výsledok. Na túto súťaž som sa pripravovala už 3 roky, minulý rok mi však účasť neumožnila situácia s pandémiou a rok predtým zase nehoda spôsobená mojím bývalým priateľom. Snívala som o tom od momentu, ako som videla finálové vystúpenie kazašského speváka Dimasha, ktorý sa v roku 2015 stal víťazom Grand Prix Slavjanského Bazára a jeho nádherný 7-oktávový hlas majú vďaka videám na sociálnych sieťach možnosť poznať aj ľudia u nás doma. Len mi bolo trochu smutno, že som sa zo svojho úspechu nemala okrem mojej maminy, ktorá ma v Minsku sprevádzala, s kým potešiť. Zatiaľ, čo účastníci z ostatných krajín mali okolo seba množstvo ľudí, či už v zákulisí alebo v hľadisku a tiež aj pracovníkov médií, tak ja som sa cítila veľmi osamelá a bolo mi ľúto, že nemám pri sebe nikoho zo Slovenska. Som však veľmi rada, že sa mi podarilo splniť môj ďalší sen a že som dostala nový impulz ďalej na sebe pracovať a robiť s láskou to, čo ma baví. Som za to mimoriadne vďačná."
 
IVANNA sa po návrate domov chystá počas leta na spoločné vystúpenia so skupinou Maduar a po prázdninách sa v septembri vracia na Súkromné konzervatórium Dezidéra Kardoša v Topoľčanoch, kde vyučuje spev.
 
My samozrejme IVANNE držíme palce a tešíme sa, že nielen v športe, ale aj v kultúre máme šikovné talenty, ktoré dokážu úspešne reprezentovať Slovensko na medzinárodnej scéne

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Srí Lanka má Zafír šťastnej náhody, ide o najväčší zhluk hviezdnych zafírov na svete
<< predchádzajúci článok
Dokáže niekto pochopiť Rusko?

Obrovský úspech Slovenska na slovanskej verzii Eurotelevízie - diskusné fórum čitateľov