Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. mája 2023

Obvinení Béreš a Šofranko pri akcii Investor ostávajú vo väzbe, súd sťažnosti zamietolNajvyšší súd SR na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených Petra Béreša a Jána Šofranko proti uzneseniuZdieľať
najvyssi sud sr 676x477 31.5.2023 (SITA.sk) - Najvyšší súd SR na stredajšom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti obvinených Petra Béreša a Jána Šofranko proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým boli vzatí do väzby pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti. Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát sa v celom rozsahu stotožnil s názorom sudkyne pre prípravné konanie.


Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala pri akcii Investor ešte v polovici mája Petra Béreša a Jána Šofranko v súvislosti s firmou Axe Capital Group, ktorej investori zverili desiatky miliónov a od jesene sa k peniazom nevedia dostať.

NAKA v tejto veci vykonala raziu vo viacerých firmách Petra Béreša. Medzi nimi bola aj Axe Capital Group, do ktorej ľudia investovali desiatky miliónov eur vo viere, že ich zhodnotí na finančných trhoch. Od minulej jesene sa k svojim peniazom nevedeli dostať. Zadržaný Ján Šofranko bol členom dozornej rady od založenia Axe Capital do leta 2021.


Zdroj: SITA.sk - Obvinení Béreš a Šofranko pri akcii Investor ostávajú vo väzbe, súd sťažnosti zamietol © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zrýchlenie čerpania eurofondov patrí medzi priority Lukáčovej a netreba vyhlasovať výzvy, o ktoré nie je záujem
<< predchádzajúci článok
Obchod EÚ s Ruskom sa dostal z deficitu do prebytku, export klesol pod úrovne spred začiatku vojny