Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. februára 2020

Obyvatelia ukrajinskej obce zahádzali kameňmi autobusy s ľuďmi evakuovanými z ČínyObyvatelia obce Novi Sanžary v centrálnej časti Ukrajiny vo štvrtok zahádzali kameňmi autobusy s ukrajinskými občanmi, ktorých evakuovali z Číny v súvislosti s obavami zo šírenia nového ...Zdieľať
ukraine_china_outbreak_europe_32627 640eabf6c9ac402994806a1966eda61e 676x487 20.2.2020 (Webnoviny.sk) - Obyvatelia obce Novi Sanžary v centrálnej časti Ukrajiny vo štvrtok zahádzali kameňmi autobusy s ukrajinskými občanmi, ktorých evakuovali z Číny v súvislosti s obavami zo šírenia nového koronavírusu.


Vyše 70 Ukrajincov, ktorých previezli ukrajinské úrady z Číny, chceli umiestniť do sanatória v tomto meste, stretli sa však s veľkým odporom miestnych obyvateľov. Ako uvádza agentúra The Associated Press (AP), niektorí z miestnych vyzerali byť veľmi opití.

Autobusy sa nakoniec dostali k zamýšľanému cieľu, ale trvalo im to cez cestné blokády a nahnevaných miestnych obyvateľov niekoľko hodín.

Demonštranti na jednom z autobusov aj rozbili okno, cestujúcim sa však podľa ukrajinských médií nič nestalo. Jeden z demonštrantov sa dokonca pokúsil s autom vraziť do kordónu policajtov.

Po zrážkach s nahnevanými miestnymi obyvateľmi museli hospitalizovať deviatich policajtov a jedného civilistu.
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvatelia ukrajinskej obce zahádzali kameňmi autobusy s ľuďmi evakuovanými z Číny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kiska chce vypovedať na NAKA, Pellegrini vylúčil koalíciu s kotlebovcami a Danko kritizoval Beblavého
<< predchádzajúci článok
Chorvátsky generálny prokurátor odstúpil z funkcie pre členstvo v Slobodomurárskej lóži

Obyvatelia ukrajinskej obce zahádzali kameňmi autobusy s ľuďmi evakuovanými z Číny - diskusné fórum čitateľov