Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. apríla 2021

Od pondelka sa mení režim na hraniciachPovinnosť izolácie a testovania sa nevzťahuje ani na tranzit občanov členských štátov EÚ a ich rodinných príslušníkov územím SR do iného členského štátu EÚ.Zdieľať
Od pondelka sa mení režim na hraniciach

Od pondelka (26. 4.) od 6.00 h sa predlžuje diaľkový limit pre pendlerov zo susedných štátov z 30 na 100 kilometrov. Po novom sa teda karanténa nebude vzťahovať na osoby, ktoré majú trvalý či prechodný pobyt na území susedného štátu do 100 kilometrov od slovenských hraníc a pracujú na území Slovenska (rovnako do 100 kilometrov od hraníc). Potrebný je však negatívny výsledok antigénového alebo RT-PCR testu nie starší ako sedem dní. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR k režimu na hraniciach.


Do domácej izolácie nie sú povinní ísť ani občania SR, ktorí žijú na území susedného štátu do 100 kilometrov od otvoreného hraničného priechodu. Rovnako však budú potrebovať negatívny test.

„Podmienky pre pendlerov, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt na území Slovenska a pracujú na území susedného štátu, sa nemenia," dodala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Výnimka z karantény bez potreby preukázať sa testom sa rozšíri na osoby dôležité pri udržiavaní chodu prevádzok vykonávajúcich činnosť v sektoroch poľnohospodárstva, potravinárstva, lesného hospodárstva, tiež na osoby zabezpečujúce veterinárnu starostlivosť pre hospodárske zvieratá. Rovnako na osoby, ktoré sú vlastníkmi alebo držiteľmi zvierat, s cieľom zabezpečenia špecializovaného diagnostického veterinárneho vyšetrenia, chirurgického zákroku alebo liečby zvierat, ktorú poskytujú špecializované veterinárne pracoviská v iných členských štátoch EÚ. Výnimky sú platné po odsúhlasení ministerstvom pôdohospodárstva.

Povinnosť izolácie a testovania sa nevzťahuje ani na tranzit občanov členských štátov EÚ a ich rodinných príslušníkov územím SR do iného členského štátu EÚ. Podmienkou je prejsť územím SR bez zastavenia (okrem nevyhnutného dotankovania) celkovo najneskôr do ôsmich hodín od vstupu do krajiny.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ako budú terasy vyzerať a čo musia prevádzkovatelia dodržať? Hygienici zverejnili podmienky (23. 4. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku zaočkovali ďalšie tisíce ľudí a počet hospitalizovaných sa opäť znížil o desiatky (23. 4. 2021)
 Európska únia urobila kľúčový krok k zavedeniu COVID pasov (22. 4. 2021)
 Video: Mikas by ponechal núdzový stav. Kedy sa budú otvárať divadla, kiná a interiéry reštaurácii? (22. 4. 2021)
 Koronavírus: Počet zaočkovaných na Slovensku sa blíži k miliónu, hospitalizovaných opäť výrazne ubudlo (22. 4. 2021)
 Zle nastavené testovacie programy môžu byť "škodlivé". Briti skúšali presnosť testu na COVID-19 používaného u nás (21. 4. 2021)
 Uvoľňovanie opatrení na Slovensku: Otvárajú sa terasy reštaurácií, kaviarní aj fitness centrá (video) (21. 4. 2021)
 Koronavírus: Počet hospitalizovaných ďalej klesá, aktuálne je v nemocniciach 1869 pacientov (21. 4. 2021)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli stovky nakazených, desiatky úmrtí a počet hospitalizovaných klesol (20. 4. 2021)
 Pri novej štúdii budú vedci skúmať, či sa ľudia znova nakazia covidom (19. 4. 2021)nasledujúci článok >>
Foto: Átrium pod Mestskou vežou a vnútroblok Východná v Trenčíne otvorili pre verejnosť
<< predchádzajúci článok
NDS a Skanska podpísali zmluvu na dokončenie Tunela Višňové

Od pondelka sa mení režim na hraniciach - diskusné fórum čitateľov