Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. októbra 2021

Odborári zo zväzu KOVO pôjdu protestovať pred parlament, zamestnanci podľa nich prežívajú na hranici chudobyOdborový zväz (OZ) KOVO plánuje na stredu protestné zhromaždenie pred budovou Národnej rady SR v Bratislave. Ako uviedli Zdieľať
bp_4730 scaled 1 676x451 25.10.2021 (Webnoviny.sk) - Odborový zväz (OZ) KOVO plánuje na stredu protestné zhromaždenie pred budovou Národnej rady SR v Bratislave. Ako uviedli kováci v tlačovej správe, aj takýmto spôsobom chcú poukázať na postupné znižovanie životnej úrovne a sociálnych štandardov slovenských zamestnancov.


Vládu a poslancov parlamentu chcú upozorniť na to, že rýchle prijímanie viacerých pracovnoprávnych legislatívnych zmien bez verejnej diskusie vedie k dramatickému znižovaniu životnej úrovne pracujúcich občanov vrátane slovenských dôchodcov.

„V stredu 27. októbra zasadajú poslanci Národnej rady SR a to je príležitosť osobne im pripomenúť, že zastupujú ľudí tejto krajiny, z ktorých mnohí zarábajú najnižšie mzdy v krajinách EÚ v parite kúpnej sily. To znamená, že za svoje mzdy po zaplatení povinných platieb za bývanie, energiu či potraviny už nie sú schopní slušne žiť, len prežívajú na hranici chudoby," uviedol v tlačovej správe člen predsedníctva Rady OZ KOVO Jaroslav Kopanica.

Hrubá priemerná mzda v krajinách Európskej únie je podľa neho 2 930 eur, kým priemerná hrubá mzda na Slovensku dosahuje 1 133 eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Odborári zo zväzu KOVO pôjdu protestovať pred parlament, zamestnanci podľa nich prežívajú na hranici chudoby © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dávka v hmotnej núdzi stúpne o jeden a pol percenta, chudobný jednotlivec si prilepší o jedno euro
<< predchádzajúci článok
Fico o svojom sledovaní:Lipšic a jeho nohsledi sú asi v dôkaznej kríze (video)

Odborári zo zväzu KOVO pôjdu protestovať pred parlament, zamestnanci podľa nich prežívajú na hranici chudoby - diskusné fórum čitateľov