Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. októbra 2006

Odštartoval 32. ročník Bratislavských Jazzových DníUž po 32. raz sa slovenskí fanúšikovia džezu dočkali svojho najväčšieho sviatku na Slovensku. V piatok totiž odštartovali Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa 2006. Okrem toho, že ...Zdieľať

BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Už po 32. raz sa slovenskí fanúšikovia džezu dočkali svojho najväčšieho sviatku na Slovensku. V piatok totiž odštartovali Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa 2006. Okrem toho, že si oproti ostatným ročníkom hlavné a vedľajšie pódium vymenili sály, sa na organizácii tohto najväčšieho džezového podujatia u nás nezmenilo takmer nič.

Vo svižnom tempe odštartovala celý program česká formácia Rhythm Desperados, v ktorej vynikal predovšetkým saxofonista Michal Žáček. Ako druhá v poradí vystúpila maďarská skupina Elemér Balázs Group. Toto zoskupenie s veľmi svojským zvukom prinieslo do sály bratislavského PKO nádych maďarských ľudových piesní, popretkávaných najmodernejším džezom. Americký kvartet Kennyho Garretta zaujal predovšetkým milovníkov klasického amerického džezu. Frontman a saxofonista Kenny Garrett je jedným z najlepších hudobníkov našej doby. Na pódiu ho sprevádzali o generáciu mladší klavirista Benito Gonzalez, bubeník Jamire Williams a basák Kris Funn. Vrcholom piatkového večera bolo vystúpenie kamerunského basgitaristu Richarda Bonu. Ten i napriek tomu, že začal hrať až okolo pol noci, svojimi africkými melódiami roztancoval zaplnenú sálu PKO. Sprievodný program na vedľajšom pódiu zaobstaral Erich Boboš Procházka so skupinou The Frozen Dozen.

Dnes sa fanúšikovia kvalitnej hudby môžu tešiť na prešovského gitaristu Davida Kollára, minuloročného víťaza súťaže Nové tváre slovenského jazzu. Po ňom sa predstaví rakúsky klavirista Martin Reiter, ktorý za svoje hudobné majstrovstvo minulý rok získal cenu Hansa Kollera. Ďalší interpret je slovami Petra Lipu povinná jazda každých Bratislavských Jazzových Dní, teda zástupca latinsko-amerického džezu. Je ním bubeník Ignacio Berroa, ktorý vystúpi so svojím kvartetom. Jednou z hlavných atrakcií sobotňajšieho večera bude bezpochyby francúzska formácia No Jazz. B-stage bude v sobotu patriť bratislavskému duu Longital.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre Russella Crowea je rodina prvoradá
<< predchádzajúci článok
Mikuláša Černáka oslobodili v prípade zosnovania vraždy