Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2021

Odsúdeného poslanca Európskeho parlamentu vydali do Grécka, bol súčasťou zločineckej organizácieBrusel vydal gréckeho poslanca Európskeho parlamentu (EP) Ioannisa Lagosa do ...Zdieľať
greece_lawmaker_extradition_85270 47b30199426d4533a3da8a0baf331cff 676x464 16.5.2021 (Webnoviny.sk) - Brusel vydal gréckeho poslanca Európskeho parlamentu (EP) Ioannisa Lagosa do jeho rodnej krajiny, kde ho odsúdili na 13 rokov za mrežami. Krajne pravicový politik bol prvú noc v izolácii vo väznici Domokos a v nedeľu ho umiestnili do bežnej cely. Jeho žiadosť o prevezenie do väzenia v Aténach úrady zamietli.


Politik žil v Bruseli od októbra. Jeho a ďalších 17 poslancov gréckeho parlamentu zo strany Zlatý úsvit vtedy uznali vinnými z vedenia zločineckej organizácie alebo členstva v nej. Lagosa vzali do väzby minulý mesiac po tom, ako ho EP zbavil poslaneckej imunity a umožnil tak jeho vydanie do Grécka na základe európskeho zatykača.

Strana Zlatý úsvit bola založená v 80. rokoch ako neonacistická organizácia. Počas finančnej krízy v krajine získavala na popularite a v rokoch 2012 - 2019 mala dokonca svoje zastúpenie v parlamente. Lagos bol členom EP od roku 2019.

Päťročný súdny proces v Aténach odštartovali po vražde rappera a ľavicového aktivistu Pavlosa Fyssasa v roku 2013. Muža dobodal na smrť podporovateľ Zlatého úsvitu.

Zvyšní usvedčení členovia strany sú už za mrežami okrem jedného, ktorý je oficiálne na úteku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Odsúdeného poslanca Európskeho parlamentu vydali do Grécka, bol súčasťou zločineckej organizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécko otvorilo turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu
<< predchádzajúci článok
Médiá žiadajú, aby Izrael vysvetlil, prečo zničil kancelárie novinárov

Odsúdeného poslanca Európskeho parlamentu vydali do Grécka, bol súčasťou zločineckej organizácie - diskusné fórum čitateľov