Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2021

Okolo mojej cely sa potáca kostra, napísal Navaľnyj. Jeho lekárov nepustili do väzenskej nemocniceNiekoľkým lekárom v utorok neumožnili navštíviť vo väzenskej nemocnici vodcu ruskej opozície Alexeja Navaľného. Toho v nedeľu ...Zdieľať
germany_russia_navalny_76737 eb78d412525e45e3ba6f792ffd7fa6dc 676x490 20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Niekoľkým lekárom v utorok neumožnili navštíviť vo väzenskej nemocnici vodcu ruskej opozície Alexeja Navaľného.


Toho v nedeľu previezli z trestaneckej kolónie východne od Moskvy do zdravotníckeho zariadenia vo väzení vo Vladimíre po tom, ako jeho právnici a spolupracovníci vyhlásili, že sa jeho stav dramaticky zhoršil.

Ruky modré od injekcií


Navaľnyj v príspevku na Instagrame popísal niekoľkohodinovú vyčerpávajúcu prehliadku pred prevozom a ironicky zhodnotil svoj stav: „Zasmiali by ste sa, keby ste ma teraz videli. Okolo mojej cely sa potáca kostra. Môžu ma použiť na strašenie detí, ktoré odmietajú jesť.“

Právnik 44-ročného Navaľného Vadim Kobzev na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že jeho klient dostal od nedele iba jednu injekciu s glukózou.

Dodal, že ďalších šesť pokusov o jej podanie zlyhalo, pretože pracovníci v zariadení neboli dostatočne kvalifikovaní na to, aby našli Navaľného žilu. „Jeho ruky sú od injekcií celé modré,“ povedal Kobzev.

Zdravie a život v ohrození


Navaľného preto chcela v utorok osobne navštíviť jeho osobná lekárka Anastasia Vasilievová a ďalší traja doktori, no po niekoľkých hodinách čakania pred bránami im napokon odopreli vstup.

„Je to prejav neúcty a výsmechu lekárov,“ napísala na Twitteri Vasilievová s tým, že Navaľného „život a zdravie sú zjavne v ohrození“. Väzenská služba však v pondelňajšom vyhlásení popísala Navaľného stav ako „uspokojivý“.

Navaľnyj, ktorý je najsilnejším protivníkom ruského prezidenta Vladimira Putina, drží od 31. marca hladovku na protest proti tomu, že predstavitelia väznice neumožnili návštevu jeho lekárom a neposkytli mu adekvátnu liečbu bolesti chrbta a necitlivosti nôh.

Väzenská služba trvá na tom, že Navaľnyj dostal všetku potrebnú lekársku pomoc.


Zdroj: Webnoviny.sk - Okolo mojej cely sa potáca kostra, napísal Navaľnyj. Jeho lekárov nepustili do väzenskej nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva trvá na svojom práve obmedziť pohyb zahraničných lodí pri polostrove Krym
<< predchádzajúci článok
Karanténa aj práva žien, ombudsmanka Patakyová predstavila správu o svojej činnosti za rok 2020

Okolo mojej cely sa potáca kostra, napísal Navaľnyj. Jeho lekárov nepustili do väzenskej nemocnice - diskusné fórum čitateľov