Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2021

Moskva trvá na svojom práve obmedziť pohyb zahraničných lodí pri polostrove Krym


Tagy: Krym

Rusko trvá na tom, že má právo obmedziť pohyb zahraničných lodí pri anektovanom ukrajinskom polostrove Krym. Zároveň odmieta sťažnosti a kritiku zo strany Kyjeva i Západu. Znepokojený ...Zdieľať
gettyimages 1309019579 676x452 20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Rusko trvá na tom, že má právo obmedziť pohyb zahraničných lodí pri anektovanom ukrajinskom polostrove Krym. Zároveň odmieta sťažnosti a kritiku zo strany Kyjeva i Západu.

Znepokojený Západ


Ukrajina minulý týždeň protestovala proti ruskému rozhodnutiu uzavrieť rozsiahle oblasti Čierneho mora pri Kryme pre lode zahraničných námorníctiev a štátne plavidlá až do novembra. Znepokojenie nad týmto krokom vyjadrili aj Spojené štáty a Európska únia.

Ako uviedol hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Ned Price, tento krok „je obzvlášť znepokojivý pre správy o zhromažďovaní ruských vojsk na okupovanom Kryme a pri hraniciach s Ukrajinou“.

Bežná prax


Námestník ruského ministra zahraničia Sergej Rjabkov však vyhlásil, že obmedzenia týkajúce sa lodí zahraničných námorníctiev sú v súlade s medzinárodnými dohodami, pričom tvrdí, že je bežnou praxou obmedzovať pohyb v oblastiach, kde sa konajú vojenské cvičenia. Na komerčnú prepravu to vraj nebude mať žiadny vplyv.

Rusko okrem toho oznámilo obmedzenie letov v okolí Krymu počas piatich dní počnúc utorkom, čo taktiež zdôvodnilo bežnou medzinárodnou praxou počas vojenských cvičení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Moskva trvá na svojom práve obmedziť pohyb zahraničných lodí pri polostrove Krym © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Krym
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalého policajta Chauvina uznali za vinného z vraždy Floyda
<< predchádzajúci článok
Okolo mojej cely sa potáca kostra, napísal Navaľnyj. Jeho lekárov nepustili do väzenskej nemocnice

Moskva trvá na svojom práve obmedziť pohyb zahraničných lodí pri polostrove Krym - diskusné fórum čitateľov