Ôsme kolo hokejovej Extraligy

Selvekovu premiéru pokazil Zvolen

NITRA 1:0 POPRAD
(0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 42. Vozdecký. Rozhodovali: Lauff - Gajan, Miľovčík, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez striedania, 5 500 divákov (vypredané).
NITRA: Fikrt - B. Majeský, J. Kováčik, Hruška, Milo, Švárny, V. Vlk, Petrina - Ľ. Kolník, T. Chrenko, Kmeč - M. Kováčik, Kollár, S. Saliji - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - Podstavek, Mihálik, G. Saliji.
POPRAD: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch - Škovira, Faith, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Kubenko - Zavacký, Jasovský, Žemlička.

SKALICA 2:2 p.p.  L. MIKULÁŠ
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 16. Jarolín, 42. Mikúš - 24. Richard Huna, 49. Kopecký. Rozhodovali: Jung - Mullner, Tvrdoň, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2 500 divákov.
SKALICA: Hamerlík - M. Ivičič, Křetinský, Benák, Flamík, Zajac, Dostál, Klement, Komárek - J. Liška, Jarolín, R. Hartmann - R. Školiak, Liščák, Kokavec - Mikúš, Vala, Grill - R. Sýkora, Krumpál, Malík.
L. MIKULÁŠ: Krivomazov - M. Droppa, Fatyka, P. Lištiak, Rúfus, Devečka, Tomaška - Kopecký, Hovorka, P. Bartík - Michal Miklík, Trochta, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška.

SLOVAN 6:1 MARTIN
(3:0, 3:0, 0:1)

Góly: 5. Hujsa, 12. Němčický, 16. a 38. Kuľha, 26. Junas, 34. Jánoš - 50. Šimo. Rozhodovali: Lokšík - Bulko, Višňovský, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedania: od 41. Slovan s R. Slobodom, Wagenhofferom, Prokopom a Vargom - 34. až 41. Račko za Rovnianka, 3 090 divákov.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Ďurák, Hecl, Jendek, K. Sloboda, Buzek - Kuľha, Hujsa, Junas - D. Pašek, Jánoš, M. Macho - K. Kováč, I. Dornič, Němčický.
MARTIN: Rovnianek - Stolárik, Pšenka, Hančák, Kolba, Chromý, Stančok, Michnáč, Augusta - Pokrivčák, Holečko, Važan - Šima, Kuric, Koložváry - P. Tabaček, Mahdalík, Mucha - L. Bokroš, Zachar, Beutel.

ZVOLEN 5:3 KOŠICE
(1:2, 0:0, 4:1)

Góly: 13. a 47. Weissmann, 49. Plavucha, 59. Šechný, 60. Majeský - 11. Bartoš, 19. Lipiansky, 59. Bartoš. Rozhodcovali: D. Konc - Gašparík, Krpelec, vylúčení: 6:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, striedania: 21. bez Kubaliaka, Jaška, Gašpara, 21.-40. bez Škvaridla, 41.-60. bez Voskára (všetci Zvolen), 1 210 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Klepáč, Štork, Babka, Škuta, Priechodský, Velebný, Lalka, Kubaliak - Weissmann, Šechný, Igor Majeský - Plavucha, Turek, Cibuľa - J. Šimčík, L. Jurík, Škvaridlo - T. Jaško, Voskár, Gašpar.
KOŠICE: I. Petrík - Horáček, Vantroba, Topoli, P. Frühauf, Bombic, M. Varga - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Vostřák, P. Bartoš, Kmiť - Hvíla, Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, Bulík, Dravecký.

TRENČÍN 2:3 ŽILINA
(1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 6. Hanzal, 49. Micka - 4. Beran, 23. Král, 31. Krajči. Rozhodovali: Mihálik - Valach, Horínek, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2 215 divákov
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Sekeráš, J. Liška, Kuchyňa, Gabriš - Melichárek, Kóňa, Micka - HanzalHúževka, Zlocha - Nemec, Poljaček, Sivák - Šafárik.
ŽILINA: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Sedláček, Dlouhý, I. Droppa, Senko, Nádašdi, Škorvánek - Opatovský, Beran, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Verčík - Krajči, M. Hreus, S. Gron - Oravec, Rehák, Král.

Kompletným 8. kolom pokračovala včera hokejová ST extraliga. Súboj dvoch mužstiev, ktorí aktuálne menili trénerov, prilákal do Zvolena minimálnu návštevu. Na ľade sa bojovalo a hokej hral do takej miery, aký si v súčasnosti obe mužstvá poznačené úpadkom mohli dovoliť. Košičania s novým trénerom Selvekom prišli s jednoznačným úmyslom naplno bodovať, štyri góly domácich v poslednej tretine ich však dokonale vyviedli z omylu. Nováčik z Martina vykorčuľoval na ľad majstra ustráchane a dovolil mu tak dostať sa do tempa i do veľkej prevahy. Tú slovanisti naplno využili o čom svedčí aj päťgólový rozdiel vo výsledku. Na Záhorí sa extraligový súboj skončil deľbou bodov, keď v zápase sa dvakrát ujali vedenia domáci a hostia dvakrát vyrovnali. Drvivým tlakom začali síce Trenčania, ale v 4. min sa hostia prvýkrát v zápase dostali do útočného pásma a Beran ihneď po naskočení z trestnej lavice bombou z uhla otvoril skóre. Domáci síce doťahovali, no Žilinčania svoje zaslúžené a cenné víťazstvo ubránili aj pri záverečnej 40-sekundovej power-play.

Hlasy trénerov

Antonín Stavjaňa, Nitra: „Jednoznačne to bol dnes najťažší súper. Sme radi, že sme dali prvý a ako sa ukázalo aj jediný gól zápasu. Poprad je veľmi dobré, skúsené mužstvo.‘‘

Ladislav Svozil, Poprad: „Myslím, že nie je treba veľmi hovoriť. Bolo vidieť, že hrali mužstvá zo špice tabuľky. Nitra hrala veľmi dobre, tlačila, avšak rozhodla chyba nášho obrancu.‘‘

Milan Klement, asistent trénera Skalice: „Myslím si, že prvá tretina z našej strany bola dobrá, v ďalších dvoch bol súper lepší. Za jednu dobrú tretinu sa tri body nedávajú. Sme radi, že sme získali tento jeden bod.‘‘

Ján Faith, L. Mikuláš: „Stretli sa dvaja dosť vyrovnaní súperi. Vedeli sme, že domáci majú dobrú prvú päťku, ktorá rozhoduje zápasy. Snažili sme sa chytiť hlavne začiatok. Myslím si, že bod sme získali zaslúžene.‘‘

Milan Hovorka, Trenčín: „Z našej strany to bol veľmi útočný zápas, pretože sme túžili po víťazstve. Snahu hráčom nemožno uprieť, väčšinu zápasu sme boli v útočnom pásme, ale z každého súperovho brankára, ktorý do Trenčína príde, svojimi strelami urobíme reprezentačného gólmana.‘‘

Ján Šterbák, Žilina: „Vedeli sme, že to bude vyrovnané a taktické stretnutie. Vychádzali sme z koncentrovanej obrannej hry, bránili sme stredné pásmo a umnou hrou sme eliminovali očakávaný trenčiansky tlak.‘‘

Peter Mikula, Zvolen: „Cením si toto víťazstvo, v úvodnej a záverečnej tretine sme hrali zodpovedný, disciplinovaný hokej. V druhej tretine nás Košice zatlačili, preto som si zobral oddychový čas a po ňom sme začali vyhrávať buly. Som rád, že tretia tretina nám vyšla strelecky..‘‘

Miroslav Martinko, asistent trénera Košíc: „Vo Zvolene sme odohrali dobrý zápas. Nevyužili sme však šance. Hokej sa hrá na góly a tých dal viac Zvolen. Minimálne bod sme si zaslúžili.‘‘

Pavel Augusta, Slovan: „Na rozdiel od zápasu v Nitre sme splnili svoje predsavzatie hrať ofenzívne, dali sme rýchle góly a to rozhodlo.‘‘

Milan Jančuška, Martin: „Som veľmi sklamaný, hrali sme bojazlivo a ustráchane, robili chyby a súper bol vo všetkom lepší. Z toho vyplývali naše fauly a vylúčenia, ktoré Slovan potrestal. Jediným pozitívom bola tretia tretina.‘‘