Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. augusta 2013

Tomáš Galbavý si kampaň zatiaľ financuje sámExposlanec NR SR za SDKÚ-DS Tomáš Galbavý si kampaň na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) zatiaľ financuje sám. "Ak by ma chcel niekto ...Zdieľať
Tomáš Galbavý Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 19. augusta (TASR) - Exposlanec NR SR za SDKÚ-DS Tomáš Galbavý si kampaň na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) zatiaľ financuje sám. "Ak by ma chcel niekto transparentným spôsobom podporiť, tomu sa, samozrejme, nebránim. Ale zatiaľ si všetky aktivity financujem sám a ani neplánujem robiť nákladnú kampaň," povedal pre TASR Galbavý.


Dodal, že už dnes chodí medzi ľudí a diskutuje o problémoch regiónu. "Mám precestovaných množstvo miest, od Komárna až po Topoľčany," povedal. Galbavý chce kandidovať ako nezávislý, získal však podporu takmer všetkých pravicových strán v regióne. Stoja za ním SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS, Nová väčšina - Dohoda, SMK a OKS.

KDH je ohľadom poslancov súčasťou koalície so Smerom-SD, k podpore kandidáta na post predsedu VÚC sa zatiaľ nevyjadrilo. "30. septembra je termín na podanie kandidátskych listín. Počkáme na zaregistrovanie kandidátov, a potom krajská rada KDH rozhodne," povedal pre TASR podpredseda KDH Pavol Abrhan.

"Štrnásť rokov som bol vo vrcholovej politike, pracoval som pre ľudí a chcem využiť svoje skúsenosti pre správu vecí verejných ako občiansky delegát. Budem sa snažiť fundovane, poctivo a kompetentne vykonávať funkciu predsedu NSK," vysvetlil 31. júla dôvody svojej kandidatúry Galbavý. O svojom programe chce bližšie informovať na tlačovej konferencii koncom augusta.

Voľby do orgánov samosprávnych krajov (VÚC) sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 9. novembra. V krajoch, v ktorých ani jeden z kandidátov na predsedu nezíska absolútnu väčšinu odovzdaných hlasov, bude druhé kolo volieb. Malo by sa konať v sobotu 23. novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Hrušovský by mohol kandidovať aj bez podpory SDKÚ-DS
<< predchádzajúci článok
Česko kvôli hrozbe teroristického útoku sprísnilo kontroly