Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

31. augusta 2020

Pandie dvojičky Pit a Paule oslávili prvé narodeniny, zamaškrtili si na mrazenom koláčiPopulárne pandie dvojičky, ktoré sú súčasťou zoologickej záhrady v nemeckom Berlíne, oslávili prvé narodeniny. K sviatku si dopriali mrazený koláč v tvare číslovky 1 vyrobený z červenej ...Zdieľať
germany_panda_birthday_34127 05724c0fde4145a38de4da578c55f72f 676x503 31.8.2020  - Populárne pandie dvojičky, ktoré sú súčasťou zoologickej záhrady v nemeckom Berlíne, oslávili prvé narodeniny.


K sviatku si dopriali mrazený koláč v tvare číslovky 1 vyrobený z červenej repy, jabĺk, sladkých zemiakov a bambusu spolu s trochou snehu z neďalekého domčeka tučniakov.

Samčekovia Pit a Paule, ktorí sa oficiálne volajú Meng Siang a Meng Jüan, čo znamená vytúžený sen a splnený sen, sú prvé pandy narodené v Nemecku.

Od januárovej premiéry sa stali hlavnou atrakciou berlínskej zoo. Každá z pánd momentálne váži približne 28 kg, pri narodení pritom mali menej ako 200 gramov.

Ich matku Meng Meng a jej partnera si berlínska zoo vypožičala v roku 2017 z Číny. Vo voľnej prírode žije v súčasnosti podľa odhadov menej než 2000 týchto ohrozených zvierat.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pandie dvojičky Pit a Paule oslávili prvé narodeniny, zamaškrtili si na mrazenom koláči © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mark Dann novinkou Take Me Home poplietol hlavu herečke Karin Qayumovej
<< predchádzajúci článok
Lady Gaga ovládla MTV Video Music Awards, americká speváčka získala päť cien

Pandie dvojičky Pit a Paule oslávili prvé narodeniny, zamaškrtili si na mrazenom koláči - diskusné fórum čitateľov