Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2023

Pápež František má zápal pľúc, ale koncom týždňa sa chystá do Dubaja na konferenciu COP28Pápež František v nedeľu oznámil, že má zápal pľúc, ale koncom tohto týždňa pocestuje do Dubaja v Spojených arabských emirátoch na klimatickú konferenciu COP28, ...Zdieľať
papez frantisek 676x451 27.11.2023 (SITA.sk) - Pápež František v nedeľu oznámil, že má zápal pľúc, ale koncom tohto týždňa pocestuje do Dubaja v Spojených arabských emirátoch na klimatickú konferenciu COP28, ktorá potrvá od 30. novembra do 12. decembra.

Vystúpil len v televízii


Pontifik podstúpil v sobotu v rímskej nemocnici Gemelli kontrolné vyšetrenia po tom, čo predtým prekonal chrípku. Kontrola však vylúčila akékoľvek dýchacie problémy, uviedol hovorca Vatikánu Matteo Bruni.

František vynechal svoje každotýždenné nedeľné vystúpenie pri okne s výhľadom na Námestie svätého Petra. Namiesto toho vystúpil naživo v televízii z kaplnky vo vatikánskom hoteli, kde býva.

„Bratia a sestry, veselú nedeľu. Dnes sa nemôžem objaviť pri okne, pretože mám problém so zápalom pľúc,“ povedal pápež František, ktorý 17. decembra oslávi 87. narodeniny.

Na konferencii COP28 sa chce zúčastniť


Napriek zdravotným problémom je rozhodnutý zúčastniť sa na spomenutej konferencii COP28.

„Okrem vojny náš svet ohrozuje ďalšie veľké nebezpečenstvo, a to klimatická zmena. Tá ohrozuje život na Zemi, najmä pre budúce generácie,“ uviedol pápež prostredníctvom vyhlásenia, ktoré prečítal kňaz.


Zdroj: SITA.sk - Pápež František má zápal pľúc, ale koncom týždňa sa chystá do Dubaja na konferenciu COP28 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pripravte si doma jedlo ako z reštaurácie! S konvektomatmi od Miele si doma vykúzlite dokonalý kulinársky zážitok
<< predchádzajúci článok
Tragická nehoda pri Rožňave. Chodcovi sa stalo osudné tmavé oblečenie (foto)