Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. januára 2023

Pápež František zdôraznil, že homosexualita nie je zločin a svoje predošlé vyjadrenie objasnilPápež František opäť zdôraznil, že homosexualita „nie je zločin“ a povedal, že sa rozhodol vyjadriť, aby pripomenul, že jej „kriminalizácia nie je ...Zdieľať
vatican_new_bishops_33696 7d9bc4df2bb74cd597b6ba2f60fc52e9 676x451 28.1.2023 (Webnoviny.sk) - Pápež František opäť zdôraznil, že homosexualita „nie je zločin“ a povedal, že sa rozhodol vyjadriť, aby pripomenul, že jej „kriminalizácia nie je ani dobrá, ani spravodlivá“. Pontifik tvrdí, že to, že predtým homosexualitu označil za hriech, mal na mysli „iba katolícke morálne učenie, ktoré hovorí, že každý sexuálny akt mimo manželstva je hriech“.
Fotogaléria: Pápež František


Zároveň pripustil, že vo svojich nedávnych komentároch na túto tému sa mohol vyjadriť jasnejšie.

Mal som povedať: 'Je to hriech, rovnako ako každý sexuálny akt mimo manželstva',“ povedal František. Ten predtým povedal, že je potrebné najprv rozlišovať medzi hriechom a zločinom a podotkol, že samotným hriechom je aj napríklad „nedostatok lásky k sebe navzájom“.

Podľa organizácie Human Dignity Trust existuje na svete asi 67 krajín alebo jurisdikcií, ktoré kriminalizujú konsenzuálnu sexuálnu aktivitu osôb rovnakého pohlavia. Až v jedenástich krajinách je povolené v takýchto prípadoch vykonať trest smrti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež František zdôraznil, že homosexualita nie je zločin a svoje predošlé vyjadrenie objasnil © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH otvára kandidačnú listinu a začalo rokovania s Hegerom. V nasledujúcich dňoch chcú predstaviť aj nových expertov
<< predchádzajúci článok
Rusko sa pri novej ofenzíve pravdepodobne zameria na Luhanskú oblasť