Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. apríla 2024

Parlament schválil zvýšenie humanitárnej pomoci pri živelných pohromách na 1 500 eur, viac dostanú aj obete domáceho násilia Maximálna humanitárna pomoc pri živelných pohromách sa pre fyzické osoby zvýši z 800 na 1 500 eur. Poslanci Národnej rady SR totiž vo štvrtok schválili novelu zákona o ...Zdieľať
25.4.2024 (SITA.sk) - Maximálna humanitárna pomoc pri živelných pohromách sa pre fyzické osoby zvýši z 800 na 1 500 eur. Poslanci Národnej rady SR totiž vo štvrtok schválili novelu zákona o dotáciách, ktorú predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Parlament o nej rokoval v zrýchlenom konaní. Novela nadobudne účinnosť dňom vyhlásenia.

Osobité podmienky v špecifických situáciách


Rezort taktiež zavádza osobitné podmienky pre poskytnutie uvedenej dotácie v prípade živelnej pohromy, katastrofy, havárie alebo teroristického útoku, v dôsledku ktorej bol vyhlásený núdzový stav alebo mimoriadna situácia.

„V tomto prípade sa navrhuje vždy pri vyhlásení núdzového stavu alebo mimoriadnej situácie poskytnúť dotáciu najviac v sume 1 500 eur, čo sa môže v priebehu rozpočtového roka viackrát opakovať, ak dôjde k vyhláseniu ďalšej mimoriadnej udalosti," zdôraznil rezort.

Časový limit na podanie žiadosti


Ak pritom príde k značným škodám na majetku v rámci tej istej mimoriadnej udalosti, bude možné poskytnutie dotácie maximálne do sumy 3 000 eur. Limit na jednu žiadosť bude maximálne 1 500 eur. Ministerstvo taktiež presadilo časový limit na podanie žiadosti o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci, a to do troch mesiacov od vyhlásenia mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu.

Novelou sa taktiež zvyšuje maximálna sumu dotácie na podporu rovnosti žien a mužov a rovnosti príležitostí pre aktivity a činnosti zamerané na predchádzanie a podporu riešenia domáceho násilia z 20-tisíc eur na 150-tisíc eur v príslušnom rozpočtovom roku.
Zdroj: SITA.sk - Parlament schválil zvýšenie humanitárnej pomoci pri živelných pohromách na 1 500 eur, viac dostanú aj obete domáceho násilia  © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovná hádka v Dlhej nad Váhom sa skončila vraždou, podozrivého muža zadržala polícia
<< predchádzajúci článok
Prezerajme zdrojový kód a nie citlivé údaje, vyzýva združenie. Na posúdenie činnosti nepotrebuje Fico vidieť obsah spisov