Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2006

Pchjongjang údajne chystá odpálenie rakety dlhého doletuKomunistická Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sa údajne pripravuje na odpálenie rakety dlhého doletu, pravdepodobne typu Taepodong-2. Táto raketa má dolet 15 000 kilometrov, čo znamená, že ...Zdieľať

TOKIO 19. mája (WN/SITA/AP) - Komunistická Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) sa údajne pripravuje na odpálenie rakety dlhého doletu, pravdepodobne typu Taepodong-2. Táto raketa má dolet 15 000 kilometrov, čo znamená, že by mohla zasiahnuť napríklad aj vnútrozemie Spojených štátov. V piatok nadránom o tom informovali s odvolaním na zdroje z juhokórejskej vlády japonské médiá. Na raketovej základni na severovýchode Severnej Kórey podľa satelitných fotografií v posledných dňoch presunuli raketu, pravdepodobne Taepodong-2, bližšie k odpaľovacej rampe.

Severná Kórea vystrelila v roku 1998 ponad Japonsko do Tichého oceánu balistickú raketu Taepodong-1. Pchjongjang neskôr tvrdil, že šlo o pokus umiestniť satelit na orbite.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chystá sa veľká povolebná spolupráca najväčších strán
<< predchádzajúci článok
Krajiny Strednej Ameriky nechcú múr na hraniciach USA a Mexika

Pchjongjang údajne chystá odpálenie rakety dlhého doletu - diskusné fórum čitateľov