Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2006

Krajiny Strednej Ameriky nechcú múr na hraniciach USA a MexikaMinistri zahraničných vecí Mexika a štyroch ďalších krajín Strednej Ameriky vyzvali vo štvrtok večer Spojené štáty, aby upustili od plánu vybudovať na hraniciach medzi USA a Mexikom bariéru. Plán ...Zdieľať

MEXIKO 19. mája (WN/SITA/AP) - Ministri zahraničných vecí Mexika a štyroch ďalších krajín Strednej Ameriky vyzvali vo štvrtok večer Spojené štáty, aby upustili od plánu vybudovať na hraniciach medzi USA a Mexikom bariéru. Plán na výstavbu trojvrstvového múru v dĺžke 595 kilometrov v stredu schválil Senát amerického Kongresu. Účelom stavby je zabrániť prílevu imigrantov, ktorí prechádzajú z Mexika cez slabo kontrolovanú hranicu do Spojených štátov.

Podľa ministrov zahraničných vecí Mexika, Guatemaly, Hondurasu, Kostariky a Nikaraguy však stavanie bariér nie je odpoveďou na problémy súčasného sveta. Uvádza sa to v spoločnom stanovisku týchto piatich krajín, ktoré ministri predstavili na spoločnej tlačovej konferencii v Mexiku.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pchjongjang údajne chystá odpálenie rakety dlhého doletu
<< predchádzajúci článok
Poslanci znížili primátorovi v Poprade plat takmer o polovicu

Krajiny Strednej Ameriky nechcú múr na hraniciach USA a Mexika - diskusné fórum čitateľov

Nech Boh Ameriku ochranuje od takychto napadov!19.5. 20:41:47