Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. mája 2020

Pellegrini odmieta označenia za slniečkara a uznáva zásluhy Fica na vybudovaní strany Smer-SDPodpredseda opozičnej strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) a Národnej rady SR (NR SR) Peter Pellegrini nechce brať šéfovi Smeru-SD Robertovi Ficovi zásluhy na tom, ...Zdieľať
l97a4861 min 676x451 28.5.2020  - Podpredseda opozičnej strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) a Národnej rady SR (NR SR) Peter Pellegrini nechce brať šéfovi Smeru-SD Robertovi Ficovi zásluhy na tom, že vybudoval a 20 rokov viedol „najsilnejšiu sociálnodemokratickú stranu na Slovensku".


Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii v prítomnosti ďalších podpredsedov strany Petra Žigu, Richarda Rašiho a poslanca NR SR Matúša Šutaja-Eštoka.

Na Fica nechce hovoriť nič zlé


Fico v utorok 26. mája uviedol, že strana Smer-SD je jeho dieťa. Pellegrini tomuto postoju rozumie. Fica však vyzval na odchod z čela strany, kým je ešte čas, aby nedopadol ako bývalí slovenskí premiéri Vladimír Mečiar či Mikuláš Dzurinda.

„Moje utorkové vyhlásenie nebolo myslené osobne, nebol to zlý a negatívny odkaz. Pre mňa nie je dôležité hovoriť niečo zlé na Roberta Fica," ozrejmil podpredseda Smeru-SD. Sociálna demokracia však musí mať podľa jeho slov silné postavenie v slovenskom politickom systéme a silný koaličný potenciál.

Predsedníctvo nerokovalo dva mesiace


Šéf Smeru viackrát avizoval, že nedopustí, aby stranu prevzali „nejakí slniečkari". Pellegrini v reakcii na to zopakoval, že takéto tvrdenia odmieta, pretože ani on, ani prítomní členovia Smeru-SD slniečkarmi nie sú.

Verí, že počas najbližšej parlamentnej schôdze, ktorá sa začína v stredu 3. júna, si budú vedieť v strane povedať, kedy zasadne predsedníctvo. V utorok 26. mája totiž tvrdil, že predsedníctvo strany nerokovalo už dva mesiace.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini odmieta označenia za slniečkara a uznáva zásluhy Fica na vybudovaní strany Smer-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obnovia vlaky zadarmo pre žiakov a študentov, minister Doležal ohlásil presný termín
<< predchádzajúci článok
Chcem cvičiť a cítiť sa pohodlne

Pellegrini odmieta označenia za slniečkara a uznáva zásluhy Fica na vybudovaní strany Smer-SD - diskusné fórum čitateľov