Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2024

Pellegrini odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjive, podľa prezidenta to nenaznačuje snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôlPrezident Peter Pellegrini pred samitom NATO odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjive. „Je to ...Zdieľať
slovakia_presidential_election_25012 676x451 9.7.2024 (SITA.sk) - Prezident Peter Pellegrini pred samitom NATO odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjive.


„Je to veľká tragédia a veľké nešťastie pre všetky obete, zranených a ich rodiny. Takéto útoky nenaznačujú snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl. Ale ak sa o to nepokúsime, počet obetí bude narastať nielen na fronte, ale aj v radoch civilného obyvateľstva, a Ukrajina bude z mesiaca na mesiac čoraz viac decimovanou krajinou,“ povedal slovenský prezident vo Washingtone pred začiatkom samitu Severoatlantickej aliancie.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePočet obetí pondelkového ruského raketového útoku na Kyjiv sa zvýšil na 31 mŕtvych a 117 zranených. Oznámil to šéf kyjivskej vojenskej správy Serhij Popko. Medzi mŕtvymi sú aj štyri deti. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Jedno z miest, ktoré Rusi v pondelok v Kyjive zasiahli, bola detská nemocnica Ochmatdyt. Tam o život prišli dvaja ľudia, vrátane jedného lekára, a 32 utrpelo zranenia. Pátracie a záchranné operácie sa v zariadení už skončili.

Starosta Kyjiva Vitalij Kličko povedal, že 94 pacientov z detskej nemocnice previezli do iných zariadení. Osem z týchto detí je zranených. Okrem toho bolo k utorkovému ránu 57 dospelých pacientov na lôžkových oddeleniach mestských zdravotníckych zariadení. Päť z nich je vo vážnom stave.Zdroj: SITA.sk - Pellegrini odsúdil útok na detskú nemocnicu v Kyjive, podľa prezidenta to nenaznačuje snahu Ruska sadnúť si za rokovací stôl © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novozvolení francúzski poslanci začali rozhovory o zostavení vlády, riziko politickej paralýzy je stále prítomné
<< predchádzajúci článok
Čerpanie v programovom období 2014 – 2020 bude z hľadiska histórie eurofondov rekordné (video)