Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

12. augusta 2020

Perzeidy vstupujú do svojej najaktívnejšej fázy, pozorovaniu nebude prekážať ani svit mesiacaV stredu v noci bude možné pozorovať na oblohe Perzeidy v ich najaktívnejšej fáze. Ako pre agentúru SITA uviedol Ján Svoreň z Astronomického ústavuZdieľať
perseid_meteor_shower_new_york 4fcc6e2a60604118a2fe090d38ede03e 676x409 12.8.2020  - V stredu v noci bude možné pozorovať na oblohe Perzeidy v ich najaktívnejšej fáze. Ako pre agentúru SITA uviedol Ján Svoreň z Astronomického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV), podmienky na ich pozorovanie by mali byť veľmi dobré. Vysvetlil, že mesiac vyjde po polnoci, takže v prvej časti noci nebude rušiť ani jeho svit.


Najviac padajúcich meteoritov bude možné pozorovať v stredu v noci, teda z 12. na 13. augusta. Roj je podľa stránky astronomického ústavu činný od poslednej dekády júla do polovice augusta. Každoročne je pozorovaný s približne rovnakou maximálnou frekvenciou, a to 45 meteorov za hodinu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Perzeidy vstupujú do svojej najaktívnejšej fázy, pozorovaniu nebude prekážať ani svit mesiaca © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český safari park má nového obyvateľa, hrošie mláďa sa narodilo priamo pred očami návštevníkov
<< predchádzajúci článok
Do prírody vypustia bieluhy Little Grey a Little White, ktoré odchytili pre ruský výskum veľrýb

Perzeidy vstupujú do svojej najaktívnejšej fázy, pozorovaniu nebude prekážať ani svit mesiaca - diskusné fórum čitateľov