Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

12. augusta 2020

Do prírody vypustia bieluhy Little Grey a Little White, ktoré odchytili pre ruský výskum veľrýbDve bieluhy morské (Delphinapterus leucas), ktoré pred takmer desiatimi rokmi vytiahli z mora, sa opäť vrátia do otvorených vôd. Samice Little Grey ...Zdieľať
velryba 1 676x507 12.8.2020  -

Dve bieluhy morské (Delphinapterus leucas), ktoré pred takmer desiatimi rokmi vytiahli z mora, sa opäť vrátia do otvorených vôd. Samice Little Grey a Little White už obývajú prvú otvorenú rezerváciu pre bieluhy na Islande.

 

Bieluhy chytili v roku 2011 pre ruský výskum veľrýb a neskôr ich presunuli do vodného parku v Číne. Na Island ich odtiaľ priviezli už vlani a rok strávili v zariadení na súostroví Vestmannaeyjar. Do rezervácie ich odviezlo nákladné auto a vlečný čln so špeciálnymi popruhmi s penovou výstelkou, aby mali pohodlnú cestu, ktorá ukončila ich viac ako 9 600 kilometrov dlhú púť.

 

Príchod hravej Little Grey a trochu zdržanlivej Little White do rezervácie potvrdila britská organizácia The Sea Life Trust, ktorá sa o ne stará. Bieluhy sú podľa nej v bezpečí a spoznávajú svoje okolie v zálive Klettsvik, kde zatiaľ žijú vo vyhradených bazénoch. Už čoskoro ich však vypustia do otvorených vôd.

 

V divočine žije asi 200-tisíc bieluh. Tieto morské živočíchy sú charakteristické ich bielym sfarbením a dorastajú do dĺžky štyroch metrov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Do prírody vypustia bieluhy Little Grey a Little White, ktoré odchytili pre ruský výskum veľrýb © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Perzeidy vstupujú do svojej najaktívnejšej fázy, pozorovaniu nebude prekážať ani svit mesiaca
<< predchádzajúci článok
Dno Lednického jazera v Poľsku opäť odkrylo cenné historické artefakty z obdobia raného stredoveku (foto)

Do prírody vypustia bieluhy Little Grey a Little White, ktoré odchytili pre ruský výskum veľrýb - diskusné fórum čitateľov