Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2021

Piráti pri brehoch Afriky prepadli tureckú loď, o život prišiel jeden námorník a ďalších uniesli


Tagy: piráti

Ozbrojení piráti zaútočili pri západoafrickom pobreží na tureckú nákladnú loď plaviacu sa pod libérijskou vlajkou, pričom uniesli 15 námorníkov a jedného z nich ...Zdieľať
lod 2 676x380 24.1.2021 (Webnoviny.sk) - Ozbrojení piráti zaútočili pri západoafrickom pobreží na tureckú nákladnú loď plaviacu sa pod libérijskou vlajkou, pričom uniesli 15 námorníkov a jedného z nich zabili. Turecko sa v súčasnosti usiluje o prepustenie zajatej posádky.

Väčšinu posádky uniesli a jedného zabili


Plavidlo M/V Mozart bolo na ceste z nigérijského Lagosu do juhoafrického Kapského Mesta, keď naň v sobotu ráno približne 185 kilometrov severozápadne od ostrovného štátu Svätý Tomáš a Princov ostrov zaútočili piráti.

Turecké námorné veliteľstvo uviedlo, že posádka sa pôvodne zoskupila v bezpečnom priestore, piráti si však po šiestich hodinách vynútili vstup na palubu. Počas incidentu zahynul občan Azerbajdžanu Farman Ismajilov. Bol to jediný neturecký člen posádky.

Piráti uniesli jej väčšinu, znefunkčnili takmer všetky systémy na lodi a zvyšným členom posádky ponechali funkčný iba navigačný systém, ktorý si našiel cestu do prístavu v Gabone.

Rokovania o prepustení námorníkov


Turecký minister zahraničia Mevlüt Cavusoglu uviedol, že Ankara pokračuje v koordinovaných rokovaniach o prepustení unesených námorníkov. „Piráti ešte musia zaujať nejaké stanovisko,“ poznamenal.

V júli 2019 bolo pri pobreží Nigérie unesených 10 tureckých námorníkov. Na slobodu sa dostali o necelý mesiac neskôr.


Zdroj: Webnoviny.sk - Piráti pri brehoch Afriky prepadli tureckú loď, o život prišiel jeden námorník a ďalších uniesli © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: piráti
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko začne ako prvé v EÚ používať prípravok REGN-COV2, ktorým sa liečil Trump
<< predchádzajúci článok
Biden chce pomôcť Strednej Amerike štyrmi miliardami dolárov, tvrdí mexický prezident

Piráti pri brehoch Afriky prepadli tureckú loď, o život prišiel jeden námorník a ďalších uniesli - diskusné fórum čitateľov