Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2020

Po výbuchu v Bejrúte padajú prvé hlavy politikov, ministerka informácií sa vzdala svojej funkcieV Libanone rezignovala ministerka informácií Manal Abdel-Samad. Politička svoje rozhodnutie oznámila v nedeľu. Dôvodom je nedávny výbuch v Bejrúte, ...Zdieľať
lebanon_explosion_76511 dd8af3bf44024e438370147183abdb85 676x451 9.8.2020 (Webnoviny.sk) - V Libanone rezignovala ministerka informácií Manal Abdel-Samad. Politička svoje rozhodnutie oznámila v nedeľu. Dôvodom je nedávny výbuch v Bejrúte, ktorý si vyžiadal zhruba 160 mŕtvych a viac ako 6000 zranených, a s ním spojené protesty proti vláde. Explóziu zrejme zapríčinila nedbanlivosť pri skladovaní 2750 ton dusičnanu amónneho.


Počas násilných demonštrácií ľudia hádzali aj kamene a polícia použila slzný plyn či gumené projektily. Jeden policajt prišiel o život, desiatky ľudí utrpeli zranenia.

Protestujúcim sa nakrátko podarilo dostať do budovy ministerstva zahraničných vecí, ktorú vyhlásili za svoje stredisko. Zaútočili aj na kancelárie iných ministerstiev.

V sobotu ohlásilo rezignáciu päť zo 128 poslancov parlamentu. Najnovšie sa objavili správy, že odstúpiť plánuje aj minister životného prostredia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Po výbuchu v Bejrúte padajú prvé hlavy politikov, ministerka informácií sa vzdala svojej funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľká Británia zažila najteplejší augustový deň za uplynulých 17 rokov
<< predchádzajúci článok
Trump nariadil vyplácanie dodatočnej podpory nezamestnaným, Američania však dostanú menej peňazí

Po výbuchu v Bejrúte padajú prvé hlavy politikov, ministerka informácií sa vzdala svojej funkcie - diskusné fórum čitateľov