Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. apríla 2020

Podvodníci chcú seniorom merať teplotu a spraviť nákup, peniaze však žiadajú vopredPolicajti v Nitrianskom kraji zaznamenali v posledných týždňoch niekoľko pokusov podvodníkov vyťažiť z mimoriadnej situácie a „hyenisticky" sa priživiť na dôchodcoch. Ako informovala ...Zdieľať
dochodok 676x451 1.4.2020  - Policajti v Nitrianskom kraji zaznamenali v posledných týždňoch niekoľko pokusov podvodníkov vyťažiť z mimoriadnej situácie a „hyenisticky" sa priživiť na dôchodcoch.


Ako informovala nitrianska krajská polícia, podvodníci kontaktujú seniorov a chcú im napríklad merať teplotu, ponúkajú pochybné lieky, dezinfekcie či rúška.

Seniorov dokonca oslovujú, že im spravia nákup a žiadajú peniaze vopred. Polícia preto upozorňuje hlavne starších ľudí, aby nikomu nedávali peniaze vopred a v prípade potreby v prvom rade oslovili rodinných príslušníkov, susedov či ľudí, ktorých poznajú.

Policajti zároveň pripomínajú, že žiaden zdravotník nechodí domov merať teploty. Zdravotnícky a dezinfekčný materiál je najlepšie kupovať len v lekárni či v drogérii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Podvodníci chcú seniorom merať teplotu a spraviť nákup, peniaze však žiadajú vopred © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť YIT Slovakia za sprísnených opatrení pokračuje vo výstavbe svojich projektov
<< predchádzajúci článok
Ekonomika Slovenska stráca pre koronavírus desiatky miliónov eur, Matovič uvažuje o „blackoute“

Podvodníci chcú seniorom merať teplotu a spraviť nákup, peniaze však žiadajú vopred - diskusné fórum čitateľov