Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

09. marca 2020

Podvodníci zneužívajú obavy z koronavírusu, šíria hoaxy a snažia sa vylákať aj peniazeSpoločnosť Eset varuje pred škodlivými e-mailovými správami, ktoré zneužívajú aktuálne šírenie vírusu Covid-19. Agentúru SITA o tom ...Zdieľať
gettyimages 1127637966 676x451 9.3.2020  - Spoločnosť Eset varuje pred škodlivými e-mailovými správami, ktoré zneužívajú aktuálne šírenie vírusu Covid-19. Agentúru SITA o tom spoločnosť informovala cez tlačovú správu. Útočníci zneužívajú vírus na takzvaný phishing a šírenie škodlivého kódu.

Pozor na podvodné správyTieto podvodné správy zneužívajú obavy verejnosti z aktuálnej situácie. Od používateľov sa snažia vylákať peniaze alebo sa pokúšajú infikovať ich zariadenia. e-mailom.

Sociálnymi sieťami sa taktiež šíria hoaxy o tom, ako sa bude nákaza vyvíjať a čo na ňu zaručene pomáha.Eset v tejto súvislosti odporúča takéto správy nepreposielať ďalej a riadiť sa oficiálnymi pokynmi.

Lživé kampane zneužívajú obavy ľudí


„V posledných dňoch sme zaznamenali niekoľko e-mailových kampaní, ktoré zneužívajú toto ochorenie. Väčšina týchto správ koluje v zahraničí. Je však len otázka, kedy tieto škodlivé e-maily dorazia aj na Slovensko. Našu krajinu však neobišli tradičné hoaxy, teda nepravdivé správy. Bez relevantných zdrojov popisujú ‚zaručené' spôsoby, ako liečiť ochorenia spôsobené vírusom a tiež tvrdia, že poznajú jej pôvod. Sú to samozrejme výmysly,“ varuje Ondrej Kubovič, špecialista na digitálnu bezpečnosť zo spoločnosti Eset.

Viac k téme o koronavíruse


Zdroj: Webnoviny.sk - Podvodníci zneužívajú obavy z koronavírusu, šíria hoaxy a snažia sa vylákať aj peniaze © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavské divadlá rušia všetky svoje predstavenia pre koronavírus
<< predchádzajúci článok
Členovia kapely Oasis neboli odvážni, Noel Gallagher sa sťažuje na konzervatívny prístup kolegov

Podvodníci zneužívajú obavy z koronavírusu, šíria hoaxy a snažia sa vylákať aj peniaze - diskusné fórum čitateľov