Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. júna 2022

Poliaci pracujú na nových trasách pre ukrajinské obilie, dva hraničné priechody vyhradili pre nákladnú dopravuOdborníci v Poľsku pracujú na nových trasách pre export miliónov ton obilia z Ukrajiny, ktoré tam uviazlo pre vojnu. V pondelok to povedal šéf poľského úradu vlády Michal Dworczyk. Upozornil však, že to ...Zdieľať
russia_ukraine_war_food_crisis_explainer_28149 4e00bd19c95a40578e30ebf656b08dca 676x454 27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Odborníci v Poľsku pracujú na nových trasách pre export miliónov ton obilia z Ukrajiny, ktoré tam uviazlo pre vojnu. V pondelok to povedal šéf poľského úradu vlády Michal Dworczyk. Upozornil však, že to bude istý čas trvať.


Dworczyk uviedol, že rozšírili dva veľké hraničné priechody a vyhradili ich len pre nákladnú dopravu. Pracuje sa pritom aj na plánoch štandardizácie tratí na Ukrajine s európskymi a na zvýšenie exportnej kapacity poľských námorných prístavov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Čelíme veľmi veľkej výzve. Musíme to povedať úprimne, takéto problémy nevyriešite zo dňa na deň... z týždňa na týždeň,“ skonštatoval.

Poľsko podľa Dworczyka potešil návrh amerického prezidenta Joea Bidena z minulého mesiaca o postavení dočasných obilných síl popri ukrajinských hraniciach, kam by sa presunulo obilie z Ukrajiny a odtiaľ následne prevážalo nákladnými autami do prístavov. Odborníci musia zistiť typ a umiestnenie síl, doplnil Dworczyk.Zdroj: Webnoviny.sk - Poliaci pracujú na nových trasách pre ukrajinské obilie, dva hraničné priechody vyhradili pre nákladnú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Lisabone sa začala konferencia OSN o ochrane oceánov, ku ktorej sa ako suchozemská krajina hlási aj Slovensko
<< predchádzajúci článok
Bratislavčania žijúci v mestských častiach Ružinov a Staré Mesto majú tiež nárok na nižšiu cenu tepla