Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. júla 2021

Letná olympiáda v Tokiu (trap): Rehák Štefečeková je líderkou kvalifikácie, trafila všetkých 75 terčovSlovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková je po prvej časti kvalifikácie líderkou súťaže v trape žien na ...Zdieľať
rehak 676x451 28.7.2021  - Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková je po prvej časti kvalifikácie líderkou súťaže v trape žien na olympijských hrách v Tokiu.


Skúsená 37-ročná trapistka trafila v prvý deň dvojdňových kvalifikačných pretekov ako jediná všetkých 75 terčov. Druhá Talianka Silvana Stoncová a tretia Alessandra Perilliová zo San Marina zaostávajú o jeden terč. V Asaka Shooting Range súťaží 26 strelkýň.

Trap žien pokračuje druhou časťou kvalifikácie vo štvrtok od 2.00 h SELČ záverečnými dvoma položkami. Najlepších šesť strelkýň potom zabojuje o medaily vo finále, ktoré príde na v Asaka Shooting Range od 7.30 h SELČ.

Rehák Štefečeková je na svojej tretej olympiáde, z prvých dvoch z Pekingu 2008 a Londýna 2012 si odniesla dve strieborné medaily v trape. Do Ria de Janeiro 2016 sa tiež kvalifikovala, ale právo účasti nevyužila, lebo mala materské povinnosti. Rodáčka z Nitry je aj dvojnásobná majsterka sveta v trape v tímovom mix trape. V mix trape sa ešte predstaví aj na OH 2020.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (trap): Rehák Štefečeková je líderkou kvalifikácie, trafila všetkých 75 terčov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letná olympiáda v Tokiu (trap): Erik Varga má šancu na finále, ale potrebuje stopercentný zásah
<< predchádzajúci článok
Poliaci sú z výkonov svojich športovcov v Tokiu sklamaní, pripomína to zápas futbalových ME proti Slovensku

Letná olympiáda v Tokiu (trap): Rehák Štefečeková je líderkou kvalifikácie, trafila všetkých 75 terčov - diskusné fórum čitateľov