Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. novembra 2018

Polícia dostala v súvislosti s voľbami viac ako dvesto podnetovNa snímke policajné auto pred budovou Štatistického úradu (ŠÚ) SR počas volieb v Bratislave.Zdieľať
Na snímke policajné auto pred budovou Štatistického úradu (ŠÚ) SR počas volieb v Bratislave. Foto: TASR/Michal Svítok
 
Bratislava 10. novembra (TASR) - Polícia počas volebného dňa dostala viacero podnetov od občanov, ktoré sa týkajú najmä možného narušenia prípravy volieb, podozrenia z porušenia moratória a volebnej korupcie. Potvrdila to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.


"Ku dňu konania volieb to bolo viac ako dvesto podnetov, z nich bola približne polovica trestných oznámení, asi štyridsiatka priestupkov a evidujeme aj 60 iných podnetov," informovala Baloghová.

V priebehu volebného dňa prijali policajti ďalšie podnety, ktoré je potrebné preveriť. "Týkali sa najmä možného narušenia prípravy volieb, podozrenia z porušenia moratória a volebnej korupcie," dodala.
 

Zopakovala, že voľby prebiehajú v pokoji, policajti zatiaľ nezaznamenali narušenie a sú pripravení zasiahnuť, ak si to aktuálna situácia bude vyžadovať.

Nových starostov, primátorov a komunálnych poslancov si v sobotu volia obyvatelia v takmer 3000 mestách a obciach. Otvorených je viac ako 6000 volebných miestností. Zatvoria sa o 22.00 h. Potom sa začne sčítavanie hlasov. Priebežné neoficiálne výsledky bude zverejňovať Štatistický úrad SR na webstránke www.volbysr.sk.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansko Súd oslobodil starostku Ríma Virginiu Raggiovú
<< predchádzajúci článok
Priebeh volieb v Stupave je pokojný

Polícia dostala v súvislosti s voľbami viac ako dvesto podnetov - diskusné fórum čitateľov