Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2018

Taliansko Súd oslobodil starostku Ríma Virginiu RaggiovúNA snímke Virginia Raggiová.Zdieľať
NA snímke Virginia Raggiová. Foto: TASR/AP
Rím 10. novembra (TASR) - Starostku Ríma Virginiu Raggiovú (40) v sobotu oslobodili v procese, ktorý sa pre podozrenie z jej falošnej výpovede začal ešte v júni.


Raggiová mala v zmysle žaloby bratovi v decembri 2016 zadržaného personalistu mesta Rím Raffaella Maaru Renatovi zaistiť riadiaci post v oblasti cestovného ruchu a falošne vypovedať pred antikorupčnými vyšetrovateľmi. Raffaella Marru zadržali práve v súvislosti s podozreniami z korupcie.

V prípade odsúdenia hrozil Raggiovej desaťmesačný trest väzenia a zrejme aj odchod z funkcie, pretože interné stranícke predpisy jej Hnutia piatich hviezd predpokladajú rezignáciu každého člena strany odsúdeného prvostupňovým súdom.

Sudcovia sa napokon identifikovali s argumentáciou obžalovanej a konštatovali, že nevypovedala nepravdivo, ak hovorila o tom, že ju Raffaele Marra neovplyvnil pri jej rozhodnutí povýšiť jeho brata.

Pôvodne stíhali starostku aj pre zneužitie právomocí verejného činiteľa, žaloba však napokon od tohto bodu upustila, informovala tlačová agentúra DPA.

Prvá starostka Ríma v histórii Večného mesta sa síce pred dvoma rokmi ujala úradu s veľkými prísľubmi zmien v talianskej metropole, tie sa jej však zatiaľ v praxi nepodarilo dosiahnuť.

V reakcii na oslobodzujúci verdikt justície na jednej zo sotiálnych sietí uviedla, že po dvojročnej špinavej bitke o svoj kredit pokračuje so zdvihnutou hlavou v práci pre Rím, "moje obľúbené mesto" a pre všetkých občanov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
E. Bárány: Krátke prerušenie volieb na Luníku IX neoddiali výsledky
<< predchádzajúci článok
Polícia dostala v súvislosti s voľbami viac ako dvesto podnetov

Taliansko Súd oslobodil starostku Ríma Virginiu Raggiovú - diskusné fórum čitateľov