Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júla 2019

Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu P. Šufliarskeho a Mariana K.Na archívnej snímke Peter Šufliarsky.Zdieľať
Na archívnej snímke Peter Šufliarsky. Foto: TASR Jakub Kotian
Bratislava 18. júla (TASR) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) nebude vyšetrovať komunikáciu prokurátora Petra Šufliarskeho a Mariana K., ktorý je obvinený aj z objednávky vraždy Jána Kuciaka. TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Informoval o tom portál Aktuality.sk.


Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA vec odmietol "keďže neboli zistené také skutočnosti, ktoré by preukazovali trestno-právnu zodpovednosť a naplnenie obligatórnych znakov skutkovej podstaty niektorého z trestných činov, priestupkov alebo disciplinárnych deliktov", uvádza sa v stanovisku polície.

Elektronická komunikácia medzi niekdajším prvým námestníkom generálneho prokurátora Petrom Šufliarskym a obvineným Marianom K. unikla z vyšetrovacieho spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Šufliarsky po medializácii jeho komunikácie s podnikateľom Marianom K. z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora odišiel, na prokuratúre však zostal. Šufliarsky potvrdil, že si písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filmové premietania na vidieku? VIFI FEST prináša ešte o čosi viac
<< predchádzajúci článok
LANXESS s prvenstvom pre udržateľnú chémiu na úpravu kože

Polícia nebude vyšetrovať SMS komunikáciu P. Šufliarskeho a Mariana K. - diskusné fórum čitateľov